30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Antalya, LED Üretiminde Türkiye’yi Dünya’ya Duyuruyor!

ANTALYA (Enerji Portalı) – Türk mühendisliği ve tasarımıyla Antalya’da üretilen akıllı ve yerli led aydınlatmalar, iç pazarla kalmayıp dış pazara açılıyor. Yerli malzeme ve mühendislik ile üretilen ledler 42 ülkeye ihraç ediliyor.

Türk mühendisliği ve tasarımıyla Antalya’da üretilen akıllı ve yerli led aydınlatmalar, iç pazarla kalmayıp dış pazara açılıyor. Yerli malzeme ve mühendislik ile üretilen ledler 42 ülkeye ihraç ediliyor.

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 20 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren firma, 40’ı Ar-Ge mühendisi 250 çalışınıyla farklı tasarımlarda ledler üretiyor. Galata Köprüsü’den, Danıştay binasına, Rusya’da havalimanına, Dubai’deki metro istasyonlarına birçok önemli noktaya özel tasarım aydınlatma sağlayan firma, ürünlerinin yüzde 42’sini farklı ülkelere ihraç ediyor.

“250 çalışanımızla Rusya, Dubai ve Avrupa ülkeleri ağırlıklı olarak 42 ülkeye led satıyoruz.”

Fiberli PSL Elektronik, Led ve Fiberoptik Aydınlatma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şentürk, “Yıllık 75 milyon liralık ciromuz var. 250 çalışanımızla Rusya, Dubai ve Avrupa ülkeleri ağırlıklı olarak 42 ülkeye led satıyoruz. Türkiye’de de birçok yerin aydınlatmasını sağlıyoruz.” diye konuştu.

Ödüllü ledlerinin ihracatını artırmaya çalıştıklarını bildiren Şentürk, “Daha fazla ülkeye satmak yerine, mevcut ülkelerde daha çok genişlemeyi planlıyoruz. Avrupa’ya daha çok yüklenmek istiyoruz. Rusya’da seraları aydınlatmaya yönelik çalışmalarımız var.” bilgisini paylaştı.

“Artık dünyada tek başına her şeyi yüzde 100 yerli yapmak mümkün değil, ama yerli katkı oranını yüzde 80’lere çıkaran üretim yapıyoruz.”

Şirketin Yönetim Kurulu üyesi Tufan Gürbüz ise Antalya’da öz sermayeyle kurulan ve büyüyen 28 yıllık bir firma olduklarını ifade ederek:

“Artık dünyada tek başına her şeyi yüzde 100 yerli yapmak mümkün değil, ama yerli katkı oranını yüzde 80’lere çıkaran üretim yapıyoruz. Yerli üretim bu dönemlerde önem kazandı. Tamamen Türk mühendisliği, tasarımcılığı ve üretim teknolojisini kullanarak üretiyoruz. Hedefimiz, daha fazla istihdam daha fazla ihracat.”

Biyodizel Üretimi İçin Yeni Bir Yerli Kaynak: Kenevir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.