30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Anesco, 2020 Yılına Kadar 380 Mw Depolama Alanı Kurmayı Planlıyor

İngiliz yenilenebilir enerji üreticisi Anesco, İngiltere’de 2020 yılına kadar yaklaşık 380 MW yeni depolama kapasitesi kurmayı planlıyor.

Şirket, açıklamasında, bu pazardaki yeni fırsatların şu anda dengeleme mekanizması ve artan depolama’nın artan talep tarafından yaratıldığını söyledi. Şirketin CEO’su Steve Shine, “İngiltere’nin enerji karması için pil depolama potansiyelinin ve öneminin uzun zamandır farkındayız. Yatırımcılar ve ticari kuruluşlar için ticari açıdan uygun bir seçenek olduğundan emin olmak için büyük yatırımlar yaptık” dedi.

Anesco ayrıca ülkedeki depolama işi için “mevcut en doğru modelleme aracı” nı geliştirdiğini iddia ediyor. Şirket, diğer şeylerin yanı sıra, tüm yaşam maliyetlerini, IRR ve uzun vadeli gelir akışlarını, “gerçek veriler” ile tahmin edebilecek.

Şirket şu anda İngiltere genelinde 76 bireysel pil ünitesinden oluşan 29 operasyonel alanda 87 MW depolama alanı ile varlığına devam ediyor. Ayrıca Anesco, Hampshire’da inşaatı devam eden diğer 50 MW’lık projeyi ve bu yıl sonuna kadar devreye sokmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.