30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Anadolu’nun Enerjisi, Ilgaz Enerji Çalıştayı’nda Ele Alınacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Ilgaz Enerji Çalıştayı’nın üçüncüsü bu yıl 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü düzenleniyor.

20 Mayıs’ta İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenecek bu çalıştayda Sürdürülebilir Anadolu teması altında Anadolu’da Enerji Verimliliği ile Anadolu’da Yenilenebilir Enerji konuları tartışılacak.

Geçtiğimiz yıllarda ilk ikisi başarı ile gerçekleşen Ilgaz Enerji Çalıştayı’nın bu yılki amacı, ilk iki çalıştayda ortaya çıkan öneri metinleri doğrultusunda Anadolu Bölgesi için temiz, yenilenebilir enerji anlayışının yerleşmesi, bu yönde atılabilecek somut adımların tartışılması ve olası projelerin değerlendirilmesi olarak belirlendi.

Çalıştayda akademiden, kamu kurum ve kuruluşlarından ve özel sektörden temsilcilerin biraraya gelerek hem bir örgülenme (networking) sağlanması, hem de fikir alışverişi ve beyin fırtınası zemini oluşturulması da amaçlanıyor.

Belirlenen amaçlar doğrultusunda III. Ilgaz Enerji Çalıştayı, alanlarında uzman olan konuşmacıların yapacağı sunumlardan ve “Anadolu’da Enerji Verimliliği” ile “Anadolu’da Yenilenebilir Enerji” panellerinden oluşuyor. Panelde:

  • Enerji verimliliği panelinde binalarda ve sanayide enerjinin verimli kullanımı, iklimlendirmede dikkat edilmesi gerekli hususlar, aydınlatma ve etkin bina yalıtımı uygulamaları ana başlıklar arasında yer alıyor.
  • Yenilenebilir enerji panelinde Anadolu’da güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji, biyokütle enerjisi potansiyelleri, örnek uygulamalar, mevzuata yönelik bilgilendirme ve enerji hukuku boyutları gündeme getirilecek.
ılgaz enerji çalıştayı

Akademi, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörden tecrübeli uzmanların yer alacağı etkinliğin Anadolu’ya ve ülkemize belirgin bir katma değer sağlaması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.