30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Altı Üniversite Çok Sayıda Akademisyen Alımı Yapıyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Bursa Uludağ Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Munzur Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi çok sayıda akademisyen (Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi) alımı yapıyor.

Üniversite rektörlüklerinden yapılan açıklamada  üniversitede enerji ile alakalı farklı bölümlerine farklı alanlardan mezun olmuş akademisyen alımı yapılacağı bildirildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği ve Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Enerji bölümlerine 1’er Profesör alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIKADRO ÜNV.K.D.AD.AÇIKLAMA
DEVLET KONSERVATUVARIMÜZİKTÜRK MÜZİĞİPROFESÖR11Lisans ve Lisansüstü eğitimlerini Türk Müziği Konservatuvarı bünyesinde bitirmiş ve aynı alanda Doçent unvanı almış olmak. Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Anasanat Dalı’nda en az 5 yıl Doçent olarak çalışmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİEĞİTİM PROG. VE ÖĞRETİMPROFESÖR11Eğitimde şiddet ve zorbalık, Öğretmen adaylarında öz-yeterlik, öz -düzenleme ve Eğitimde teknoloji kullanımı konularında çalışmaları olmak
EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİREHBERLİK VE PSİKOLOJİK
DANIŞMANLIK
PROFESÖR11Eğitimde öğretmen adaylarında öz-yeterlik, Geştalt temas biçimleri ve duygusal zeka konularında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİGÜZEL SANATLAR EĞİTİMİMÜZİK EĞİTİMİPROFESÖR11Piyano alanında sanatta yeterlik yapmış olmak ve Piyano eğitiminde kullanılan genişletilmiş piyano teknikleri konularında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİTEMEL EĞİTİMSINIF EĞİTİMİPROFESÖR11Fen öğretiminde ilgi gelişimi, Motivasyon , Oyun, Öğrenme, Biçimlendirici değerlendirme konularında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİYABANCI DİLLER EĞİTİMİALMAN DİLİ EĞİTİMİPROFESÖR11Bilgi Teknolojileri ve Almanca Öğretimi konularında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİYABANCI DİLLER EĞİTİMİALMAN DİLİ EĞİTİMİPROFESÖR11Otonom Öğrenme ve İkinci Yabancı Dilde Okuma Stratejileri konularında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİYABANCI DİLLER EĞİTİMİFRANSIZ DİLİ EĞİTİMİPROFESÖR11Fransız Dil Eğitimi alanında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİYABANCI DİLLER EĞİTİMİİNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİPROFESÖR11Çocuklara yabancı dil öğretimi, Yabancı dil öğretim programı ve Öğretmenlik uygulaması konularında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİYABANCI DİLLER EĞİTİMİİNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİPROFESÖR11Öğrenen Özerkliği, Avrupa Dil Portfolyosu, Diller İçin Avrupa Ortak Başvuru metni konularında çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİFELSEFEFELSEFE TARİHİPROFESÖR1119. ve 20. yüzyıl felsefesi ve felsefe tarihi konularında çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİKİMYAANALİTİK KİMYAPROFESÖR11Doğal ürünlerin antioksidan özelliklerinin kromatografik ve kemometrik yöntemlerle araştırılması alanında çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİKİMYABİYOKİMYAPROFESÖR11Moleküler baskılanmış yüzey plazmon rezonans sensörler ve çevre/tıp uygulamaları için polimerik mikro/nanomalzemelerin geliştirilmesi alanlarında çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİMATEMATİKGEOMETRİPROFESÖR11n-boyutlu Lorentz uzaylarında farklı indekslerde Meusnier Teorisi üzerine çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİMATEMATİKUYGULAMALI MATEMATİKPROFESÖR11Diferensiyel denklemlerin Lie simetrileri ve korunum kanunları alanında çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİTARİHORTAÇAĞ TARİHİPROFESÖR11İslâm Medeniyetinde vakıf ve vakfiyeler konusunda çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİTARİHYAKINÇAĞ TARİHİ ANABLİM DALIPROFESÖR11Yakınçağ dönemi Osmanlı sosyal ve kent tarihi konularında çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİTÜRK DİLİ VE EDEBİYATIHALK BİLİMİ (FOLKLOR)PROFESÖR11Yerel folklor, Ahîlik ve halk hikâyeleri konularında çalışmalar yapmış olmak
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİSAHNE SANATLARIOYUNCULUK ANASANAT DALIPROFESÖR11Doçentliğini müzik eğitimi alanında almış olmak. Tiyatro müzikleri konusunda yayın ve çalışmaları bulunmak.
HUKUK FAKÜLTESİKAMU HUKUKUCEZA VE CEZA MUHAKEMESİ
HUKUKU
PROFESÖR11Kabahatler Hukuku alanında yayın yapmış olmak.
HUKUK FAKÜLTESİÖZEL HUKUKİŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKUPROFESÖR11Türk İş Hukukunda Deneme Süreli İş Sözleşmesi konusunda yayınları olmak.
HUKUK FAKÜLTESİÖZEL HUKUKTİCARET HUKUKUPROFESÖR11Şirket Denetimi ve Rekabet Hukuku alanında çalışmaları olmak
HUKUK FAKÜLTESİÖZEL HUKUKTİCARET HUKUKUPROFESÖR11Şirketler Hukuku ve Kooperatifler Hukuku alanında çalışmaları olmak
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİEKONOMETRİYÖNEYLEMPROFESÖR11Zaman serileri analizi, panel veri ve ücret modellemesi üzerine çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİSİYASET BİLİMİ
VE KAMU YÖNETİMİ
YÖNETİM BİLİMLERİPROFESÖR11Kamu Yönetiminde reform, kamu politikası ve siyaset ve sosyal medya ilişkisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİFELSEFE VE DİN BİLİMLERİ BÖL.DİN PSİKOLOJİSİPROFESÖR11Kişilik ve sûfi psikolojisi üzerine çalışmaları olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİFELSEFE VE DİN BİLİMLERİ BÖL.MANTIKPROFESÖR11Tasavvurlar mantığı ve sembolik mantık konusunda çalışmış olmak.
MUSTAFAKEMALPAŞA MYOBİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİMTOHUMCULUKPROFESÖR11Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü mezunu olmak. Endüstri bitkilerinden yağlı tohumlu bitkilerin verim ve kalite özellikleri üzerinde çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİÇEVRE MÜHENDİSLİĞİÇEVRE TEKNOLOJİSİPROFESÖR11Hava kirliliği ve kontrolü, ıslak/kuru çökelme, gaz/partikül dağılımları ve iç ortam havasındaki organikler konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİÇEVRE MÜHENDİSLİĞİÇEVRE TEKNOLOJİSİPROFESÖR11enerji eldesi, entegre atık yönetimi ve depolama sahalarının\ntasarımı konularında çalışmaları olmak.”}”>Arıtma çamurlarının kurutulması, depolama sahası gazından enerji eldesi, entegre atık yönetimi ve depolama sahalarının tasarımı konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİHİDROLİK (İNŞAAT MÜH.BÖL.)PROFESÖR11enerjisi, dalga modellemesi, hidroelektrik enerji ve yapay sinir ağları\nkonularında çalışmaları olmak.”}”>Dalga enerjisi, dalga modellemesi, hidroelektrik enerji ve yapay sinir ağları konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİHİDROLİK (İNŞAAT MÜH.BÖL.)PROFESÖR11Yeraltı suyu hidroliği ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK
FAKÜLTESİ
MAKİNA
MÜHENDİSLİĞİ
KONSTRÜKSİYON
VE İMALAT
PROFESÖR11Metodik konstrüksiyon, ergonomik analiz ve dişli çarklar konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİMAKİNA MÜHENDİSLİĞİMEKANİKPROFESÖR11Terminal balistik, balistik testler, minyatür zımba test tekniği ve sürünme konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİTEKSTİL MÜHENDİSLİĞİTEKSTİL TEKNOLOJİSİPROFESÖR11Teknik iplikler, metal kompozit iplikler, koruyucu tekstiller, fantezi iplik ve makinaları konularında çalışmaları olmak.
SOSYAL BİLİMLER MYOMÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİKÖZEL GÜVENLİK VE KORUMAPROFESÖR11Sosyoloji Bilim Dalında Doçent unvanı olmak ve Toplumsal Yapı, Toplumsal Kültür ve Toplumsal Değişme konularında çalışmalar yapmış olmak.
SOSYAL BİLİMLER MYOTOPTAN VE PERAKENDE SATIŞEMLAK VE EMLAK YÖNETİMİPROFESÖR11Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikası alanında Doçent ünvanı olmak; Kentleşme, Sürdürülebilirlik ve Emlak sektörü konularında çalışmalar yapmış olmak
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİANTRENÖRLÜK EĞİTİMİANTRENÖRLÜK EĞİTİMİPROFESÖR11Doktorasını Spor Bilimleri ve Antrenörlük Eğitimi Programında yapmış olmak. Obezite, iştah, besin alımı ve egzersiz ile ilgili uluslararası indekslerde (SCI, SCI Expended) yayınlanmış çalışmalara sahip olmak.
TEKNİK BİLİMLER MYOELEKTRİK VE ENERJİİKLİMLENDİRME VE SOĞUTMA TEKNOLOJİSİPROFESÖR11enerji analizi ile\nilgili çalışmaları olmak.”}”>Makine Mühendisliği Termodinamik Bilim Dalında Doçent ünvanı almış olmak. İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri alanında çalışmak. Isı pompası sisteminin evsel ve endüstriyel alanda kullanımı, bu sistemlerin modellenmesi, simülasyonu ve enerji analizi ile ilgili çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİBİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİARAZİ VE SU KAYNAKLARIPROFESÖR11Bitki su tüketimi modelleme ve haritalama konusunda yurt dışında çalışmalar yapmış olmak, kısıntılı sulama konusunda proje yürütmüş olmak, doktorasını sulama ve çevre ilişkileri konusunda yapmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİBİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİTARIMSAL MAKİNE SİSTEMLERİPROFESÖR11Hassas tarım teknolojileri, tarım makinaları tasarımı ve tarımsal ergonomi konularında çalışmaları bulunmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİBİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİTARIMSAL YAPILARPROFESÖR11Tarımsal Yapılar ve Sulama Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak. Hayvan barınaklarının tasarımı, iç ortam hava kalitesinin izlenmesi ve ısı stresiyle ilgili çalışmalar yapmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİGIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA TEKNOLOJİSİPROFESÖR11Meyve ve sebze işleme teknolojisi alanında fonksiyonel içecek teknolojisi ve geleneksel gıdalar konularında çalışmış olmak, İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİTOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEMETOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEMEPROFESÖR11Doktora ve sonrası çalışma ve araştırmalarını toprak genesisi ve sınıflandırılması, etüd ve haritalama, uzaktan algılama ve coğrafik bilgi sistemleri konularında yapmış olmak.
Bursa Uludağ Üniversitesi 44 Öğretim Üyesi Alımı ilanı için tıklayınız.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat bölümüne 1 Doçent alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

BİRİMİANABİLİMDALI/PROGRAMIUNVANIDERECEADEDİAÇIKLAM A
DEVLET
KONSERVATUVARI
TÜRK HALK MÜZİĞİPROFESÖR11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Halk Türküleri Alanında Çalışması Olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİORTODONTİDOÇENT11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Ortodontik Diş Hareketi Konusunda Çalışması Olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ
FAKÜLTESİ
PEDODONTİDOÇENT11Florozisli Süt Dişleri Konusunda Çalışması Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİMPROFESÖR11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. İlköğretim Programlarının Geliştirilmesi Konusunda Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİKURUMLAR SOSYOLOJİSİDOÇENT11Kültür ve Kimlik Konularında Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT
FAKÜLTESİ
NÜKLEER FİZİKDOÇENT11Fotolüminesans ve Termolüminesans Konularında Çalışması Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİTÜRK HALK EDEBİYATIPROFESÖR11Sosyal ve Kültürel Antropoloji Konusunda Çalışması Olmak.
FEN EDEBİYAT
FAKÜLTESİ
TÜRK İSLAM TARİHİPROFESÖR11Resim, Sikke ve Osmanlı Mimarisi Konularında Çalışmaları Olmak.
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİHEMŞİRELİK ESASLARIPROFESÖR11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Hemşirelik Meslek Seçimi ve Ağız Bakımı Konularında Çalışması Olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİHALKLA İLİŞKİLERDOÇENT11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak.
İlişki Yönetimi ve Bilişsel Haritalama Konularında Çalışması Olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİSİNEMAPROFESÖR11Türk Sineması ve Türk Basını Konularında Çalışmaları Olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİMAKİNE MÜHENDİSLİĞİPROFESÖR11İngilizce Ders Verme Yeterliğine Sahip Olmak. Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak.
Konstrüksiyon, İmalat, Ölçme ve Nanoteknoloji Konularında Çalışması Olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
ÇOCUK GELİŞİMİDOÇENT11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak.
Risk Grubu, Dezavantajlı Çocuklarla İlgili Çalışmaları Olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİGERİATRİK FİZYOTERAPİDR. ÖĞR. ÜYESİ11Doktorasını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Alanında Yapmış Olmak.
Futbolcularda Performans İle İlgili Çalışması Olmak.
SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİİKTİSADİ GELİŞME VE ULUSLARARASI İKTİSATDOÇENT11Turizm ve Enerji Ekonomisi Konularında Çalışması Olmak.
SÖKE İŞLETME
FAKÜLTESİ
İKTİSAT POLİTİKASIDOÇENT11Bireysel Emeklilik Sistemleri ve Politikaları Konularında Çalışması Olmak.
SÖKE İŞLETME
FAKÜLTESİ
İNSAN KAYNAKLARI
YÖNETİMİ
PROFESÖR11İnsan Kaynakları Planlaması ve Norm Kadro Konularında Çalışması Olmak.
SÖKE İŞLETME
FAKÜLTESİ
ULUSLARARASI TİCARET
VE İŞLETMECİLİK
DOÇENT11Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Konularında Çalışması Olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİREKREASYONDR. ÖĞR. ÜYESİ41Sportif Karakter Konusunda Çalışması Olmak
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİSPOR YÖNETİCİLİĞİDR. ÖĞR. ÜYESİ41Beden Eğitimi ve Spor Alanında İnformal İletişim Konusunda Çalışması Olmak.
TIP FAKÜLTESİACİL TIPPROFESÖR11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Toksikoloji ve Kardiyoloji Konularında Çalışması Olmak.
TIP FAKÜLTESİANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON (Yoğun
Bakım)
DR. ÖĞR. ÜYESİ11Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Olmak.
Yoğun Bakımdaki Kanser Hastalarında Mortaliteyi Etkileyen Faktörler Konusunda Çalışması Olmak.
TIP FAKÜLTESİÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIDOÇENT11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Üstün Yetenekli Çocuklar Konusunda Çalışması Olmak.
TIP FAKÜLTESİGENEL CERRAHİDOÇENT11Mesane Büyütme Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİİÇ HASTALIKLARI
(Onkoloji)
DOÇENT11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Meme Kanseri Hastalarında Arteriyel Sertliğin Değerlendirilmesi Konusunda Çalışması Olmak.
TIP FAKÜLTESİKADIN HASTALIKLARI VE DOĞUMDOÇENT11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Amniyon Sıvısında Damarsal Büyüme Faktörleri ve Nitrik Oksit Düzeyleri Konusunda Çalışması Olmak.
TIP FAKÜLTESİPLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİPROFESÖR11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Hücre Kültürü Konusunda Çalışması Olmak.
TIP FAKÜLTESİTIBBİ PATOLOJİDOÇENT11Doçentliğini İlgili Alanda Almış Olmak. Moleküler Patoloji-NGS Alanlarında Çalışması Olmak.
TURİZM FAKÜLTESİTURİZM REHBERLİĞİDR. ÖĞR. ÜYESİ11Turist Davranışları Konusunda Çalışmaları Olmak.
TURİZM FAKÜLTESİYİYECEK-İÇECEK İŞLETMECİLİĞİDR. ÖĞR. ÜYESİ11Destinasyon Markalaşması Konusunda Çalışması Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİÇAYIR, MERA VE YEM
BİTKİLERİ
PROFESÖR11Mera Islahı ve Yem Bitkileri Konularında Çalışması Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİMEYVE YETİŞTİRME VE
ISLAHI
PROFESÖR11İncir ve Subtropik İklim Meyve Türleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİTARIM İŞLETMECİLİĞİDOÇENT11Tarım Ürünleri Ticareti ve Tarımsal Piyasalar Konusunda Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİTARIM POLİTİKASI VE YAYIMPROFESÖR11Tarım Politikası ve Tarımsal Pazarlama Konularında Çalışması Olmak.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 34 Öğretim Üyesi Alımı ilanı için tıklayınız.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümüne 1 Doktor Öğretim Üyesi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

SIRAFAKÜLTEBÖLÜMANABİLİM DALIUNVANKAD. DER.ADETİHTİYAÇ VE HİZMET GEREKLERİ DOĞRULTUSUNDA
ARANAN NİTELİKLER
1HukukKamu HukukuDevletler Umumi
Hukuku
Profesör11Milletlerarası hukuk alanında
çalışmaları olmak.
2HukukÖzel HukukTicaret HukukuDr. Öğr. Üyesi51Uluslararası Şirketler Hukuku alanında çalışmaları olmak.
3HukukÖzel HukukMedeni HukukDr. Öğr. Üyesi51Mukayeseli Teminat Hukuku alanında çalışmaları olmak.
4Mühendislik ve Doğa Bilimleriİnşaat MühendisliğiMekanikProfesör11Hafif çelik yapılar ve deprem mühendisliği konularında çalışmalar yapmış olmak, İngilizce ders
verebilme şartını sağlamış olmak.
5Mühendislik ve Doğa BilimleriMoleküler Biyoloji ve GenetikBiyoteknolojiProfesör11Biyoloji bilim alanında doçent unvanına sahip olmak, mikrodalga biyoteknolojisi ve bitki fizyolojisi alanlarında çalışmaları olmak, İngilizce ders verebilme şartını
sağlamış olmak.
6Siyasal BilgilerMaliyeMaliye TarihiProfesör11Maliye lisans mezunu olmak, İktisat Tarihi Doçenti olmak, Finans Tarihi alanında çalışmaları olmak, İngilizce ders verebilme şartını
sağlamış olmak.
7Siyasal BilgilerUluslararası İlişkilerUluslararası SiyasetDoçent21Türk Dış Politikası bağlamında İran-
Türkiye ilişkileri alanında çalışmaları olmak.
8Siyasal BilgilerİşletmeMuhasebe FinansmanDoçent21Muhasebe bilim dalı doktorası yapmış olup, iç kontrol ve kurum kültürü ve muhasebe hukuku
konularında çalışmaları olmak.
9Siyasal BilgilerSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiHukuk BilimleriDr. Öğr. Üyesi31İnsan hakları ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları konusunda çalışmalar yapmış olmak
10Siyasal BilgilerİşletmeMuhasebe FinansmanDr. Öğr. Üyesi31Ekonomik katma değer ve kurumsal kaynak planlaması alanında çalışmalar yapmış olmak, İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
11Siyasal Bilgilerİktisatİktisat PolitikasıDr. Öğr. Üyesi31İşgücü piyasaları üzerine mikro veriye dayalı ekonometrik çalışmalar yapmış olmak, İngilizce ders verebilme şartını sağlamış
olmak.
12Siyasal Bilgilerİktisatİktisat SosyolojisiDr. Öğr. Üyesi31Nüfus hareketleri, işgücü-emek politikaları ve bağımlılık suçları
konularında çalışmaları olmak.
13Siyasal BilgilerMaliyeMali İktisatDr. Öğr. Üyesi41enerji politikaları ve vergilendirme konusunda çalışmaları olmak, İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.”}”>Maliye alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak, enerji politikaları ve vergilendirme konusunda çalışmaları olmak, İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
14TıpDahili Tıp BilimleriAcil TıpProfesör11Afet konularında akademik ve idari çalışmalar yapmış olmak, uluslararası proje yapmış olmak.
15TıpDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıProfesör11Çocuk yoğun bakım uzmanı olmak.
16TıpCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiProfesör11Artroskopi alanında deneyimli olmak, İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
17TıpTemel Tıp BilimleriTıbbi BiyolojiProfesör11Kanser epigenetiği ve meme kanseri DNA metilasyonu hakkında çalışmaları olmak
18TıpTemel Tıp BilimleriBiyofizikDoçent21Biyofizik alanında doktora yapmış olmak, biyosensör ve elektromanyetik alanların etkileri konusunda çalışmaları bulunmak.
Yurtdışı araştırma tecrübesi olmak.
19TıpDahili Tıp BilimleriÇocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve HastalıklarıDoçent21Çocuk ve ergenlerde psikoz, şiddet ve empati becerileri üzerine araştırmaları olmak.
20TıpDahili Tıp BilimleriFiziksel Tıp ve RehabilitasyonDoçent21Elektrodiagnostik nöroloji yüksek lisansı yapmış olmak
21TıpCerrahi Tıp BilimleriGenel Cerrahi HastalıklarDoçent11Acil Cerrahi ve intraabdominal enfeksiyon alanlarında çok merkezli uluslarararsı çalışmalar yapmış
olmak.
22TıpDahili Tıp
Bilimleri
Deri ve Zührevi
Hastalıklar
Doçent21Hirsutizm ve Behçet hastalığı
konularında çalışmaları bulunmak.
23TıpDahili Tıp BilimleriAcil TıpDr. Öğr. Üyesi51Travma konularında uluslararası çalışmalar ve proje yapmış olmak.
24TıpCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiDr. Öğr. Üyesi31Üroonkoloji alanında uluslararası çalışmalara katılmış olmak.
25TıpCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiDr. Öğr. Üyesi31Üretra darlık cerrahisi ve erektil disfonksiyon tedavisinde deneyimli olmak İngilizce ders verebilme
şartını sağlamış olmak.
26TıpCerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıDr. Öğr. Üyesi21Oküler onkoloji ve Vitreoretinal cerrahi konusunda deneyimli olmak, İngilizce ders verebilme şartını
sağlamış olmak.
27TıpCerrahi Tıp BilimleriKalp ve Damar CerrahisiDr. Öğr. Üyesi11Kalp yetmezliği cerrahisinde deneyim sahibi olmak, İngilizce ders verebilme şartını sağlamış
olmak.
28TıpDahili Tıp BilimleriRadyolojiDr. Öğr. Üyesi31Vasküler ve non-vasküler girişimsel
radyoloji konularında deneyimli olmak.
29TıpDahili Tıp BilimleriRadyolojiDr. Öğr. Üyesi31Abdominal radyoloji ve lumbosakral transisyonel vertebra numaralandırılması konusunda deneyimli olmak, İngilizce ders
verebilme şartını sağlamış olmak.
30TıpDahili Tıp BilimleriRadyolojiDr. Öğr. Üyesi31Nöroradyoloji ve Karotis arter görüntüleme konusunda deneyimli olmak, İngilizce ders verebilme
şartını sağlamış olmak.
31Sanat, Tasarım ve MimarlıkTürk MusikisiTürk MusikisiÖğretim Görevlisi51Türk Musikisi alanında çalışmaları olmak, ses/saz icracısı olmak.
32Yabancı Diller YüksekokuluYabancı DillerAlmancaÖğretim Görevlisi61Almanca Öğretmenliği, Alman Dili Eğitimi, Almanca Dili ve Edebiyatı Bölümlerinin birinden mezun olmak, yükseköğretim kurumlarında
en az 10 yıl çalışmış olmak.
33EdebiyatBilgi ve Belge YönetimiKütüphanecilikAraştırma Görevlisi51Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünden mezun olup, Bilgi ve Belge Programında doktora yapıyor
olmak.
34EdebiyatBilim TarihiMatematik ve Doğa BilimleriAraştırma Görevlisi51Temel Bilimler Tarihi Anabilim Dalında İslam Fizik Tarihi alanında
doktora yapıyor olmak.
35HukukÖzel HukukMilletlerarası Özel HukukAraştırma Görevlisi41Hukuk Fakültesi mezunu olup, Özel Hukuk Anabilim dalında yüksek
lisans yapıyor olmak.
36Sağlık BilimleriHemşirelikCerrahi Hastalıklar HemşireliğiAraştırma Görevlisi41Hemşirelik Lisans mezunu olmak, Cerrahi hastalıkları hemşireliği alanında tezli yüksek lisans/doktora
yapıyor olmak.
37Sağlık BilimleriHemşirelikHemşirelik EsaslarıAraştırma Görevlisi41Hemşirelik lisans mezunu olmak, Hemşirelik Esasları alanında Tezli
yüksek lisans yapıyor olmak.
38Siyasal Bilgilerİktisatİktisat TarihiAraştırma Görevlisi41İktisat lisans mezunu olup, iktisat
programında yüksek lisans yapıyor olmak.
39Siyasal BilgilerMaliyeBütçe ve Mali
Planlama
Araştırma
Görevlisi
41Maliye programında yüksek lisans
yapıyor olmak.
40Siyasal BilgilerKamu YönetimiKarşılaştırmalı SiyasetAraştırma Görevlisi41Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programında doktora
yapıyor olmak.
41Siyasal BilgilerUluslararası İlişkilerSiyasi TarihAraştırma Görevlisi41Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans mezunu olup, Uluslararası İlişkiler programında Siyasi Tarih alanında yüksek lisans
yapıyor olmak.
İstanbul Medeniyet Üniversitesi 41 Akademik Personel Alımı ilanı için tıklayınız.

Gebze Teknik Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümüne 1 Araştırma Görevlisi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

İLAN NOFAKÜLTEBÖLÜMANABİLİM DALIKADRO UNVANIKADRO SAYISIKADRO DERECESİALES PUANIYDS\ EŞDEĞERİÖZEL ŞARTLAR
20191212RektörlükYabancı DillerÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)377080İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı (*), Amerikan Kültürü ve Edebiyatı(*), İngiliz Dil Bilimi(*), İngilizce Mütercim Tercümanlık(*) veya Çeviribilim (İngilizce) (*) Bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak ve bu anabilim dallarının herhangi birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak ve Yükseköğretim kurumlarında en az 2 (iki) yıl ders verme tecrübesine sahip olmak. (*) Pedagojik formasyona sahip olmak şartı aranır.
20191213Mühendislik
Fakültesi
Makine
Mühendisliği
Enerji SistemleriAraştırma
Görevlisi
177065Makine Mühendisliği veya Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalında (Ders Aşamasında) doktora öğrencisi olmak.
20191214Mühendislik
Fakültesi
Endüstri
Mühendisliği
Yöneylem
Araştırması
Araştırma
Görevlisi
177065Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalında (Ders Aşamasında) tezli yüksek lisans öğrencisi olmak.
20191215Mühendislik FakültesiKimya MühendisliğiProses ve Reaktör TasarımıAraştırma Görevlisi177065Kimya Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak, Kimya Mühendisliği Anabilim Dalında (Ders Aşamasında) tezli yüksek lisans öğrencisi olmak.
20191216Savunma Teknolojileri EnstitüsüSavunma TeknolojileriAraştırma Görevlisi177065Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, Elektrik- Elektronik Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği Bölümü tezli yüksek lisans öğrencisi olmak.
Gebze Teknik Üniversitesi 7 Araştırma-Öğretim Görevlisi Alımı ilanı için tıklayınız.

Munzur Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne 1 Doktor Öğretim Üyesi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

Birimi/BölümüAnabilim Dalı/
Anasanat Dalı/ Program
UnvanAdetDrcİlan Şartı
Tunceli Meslek Yüksekokulu/ Kimya ve Kimyasal İşleme
Teknolojileri Bölümü
Laboratuvar Teknolojisi ProgramıProfesör11Doçentlik Belgesini Fizikokimya alanında almış olmak.
Tunceli Meslek Yüksekokulu/ Bitkisel ve Hayvansal Üretim
Bölümü
Organik Tarım ProgramıProfesör11Doçentlik Belgesini Su Ürünleri alanında almış olmak.
Edebiyat Fakültesi / Sosyoloji BölümüKurumlar Sosyolojisi Anabilim DalıProfesör11Doçentlik Belgesini Sosyoloji alanında almış olmak ve Aile Sosyolojisi, Etnografya ve Tarih Sosyolojisi ile Kültür Sosyolojisi alanlarında
çalışmış olmak.
Su Ürünleri Fakültesi / Su Ürünleri Yetiştiriciliği BölümüYetiştiricilik Anabilim DalıProfesör11Doçentlik Belgesini Su Ürünleri alanında almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Uluslararası
İşletmecilik ve Ticaret
Bölümü
Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim DalıDoçent12Doçentlik Belgesini Makro İktisat alanında almış olmak. Uluslararası Ticaret ve İktisadi Büyüme alanında çalışmalar
yapmış olmak.
Su Ürünleri Fakültesi/ Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümüİşleme Teknolojisi Anabilim DalıDoçent13Doçentlik Belgesini Su Ürünleri alanında almış olmak.
Su Ürünleri Fakültesi/ Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümüİç Sular Biyolojisi Anabilim DalıDoçent11Doçentlik Belgesini Su Ürünleri alanında almış olmak.
Su Ürünleri Fakültesi / Su Ürünleri Yetiştiriciliği BölümüHastalıklar Anabilim DalıDoçent11Doçentlik Belgesini Su Ürünleri alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesi / Endüstri Mühendisliği BölümüYöneylem Araştırma
Anabilim Dalı
Doçent12Doçentlik Belgesini Endüstri Mühendisliği alanında almış
olmak.
Mühendislik Fakültesi / Endüstri Mühendisliği BölümüEndüstri İlişkileri Anabilim DalıDoçent12Doçentlik Belgesini Endüstri Mühendisliği alanında almış
olmak.
Mühendislik Fakültesi / Makine Mühendisliği BölümüMekanik Anabilim DalıDoçent12Doçentlik Belgesini Makine Mühendisliği alanında almış
olmak.
Mühendislik Fakültesi / İnşaat Mühendisliği BölümüMekanik Anabilim DalıDoçent12Doçentlik Belgesini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Edebiyat Fakültesi / Tarih BölümüTürkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim DalıDoçent11Doçentlik Belgesini Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Tarihi alanında almış olmak.
Cumhuriyet Dönemi Kent
Tarihi alanında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Bölümü
Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim DalıDoçent13Doçentlik Belgesini Kentleşme ve Çevre Sorunları Alanında veya Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Alanında almış
olmak.
İletişim Fakültesi / Radyo Televizyon ve Sinema BölümüRadyo Televizyon ve Sinema Anabilim
Dalı
Doçent13Doçentlik Belgesini Sinema Bilim Alanında almış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi / Rekreasyon BölümüRekreasyon Anabilim DalıDoçent13Doçentlik Belgesini Spor Bilimleri Alanında almış olmak.
Tunceli Meslek Yüksekokulu / Bitkisel ve Hayvansal
Üretimi Bölümü
Organik Tarım ProgramıDoçent12Doçentlik Belgesini Biyoloji Alanında almış olmak.
Tunceli Meslek Yüksekokulu /Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri BölümüLaboratuvar Teknolojisi ProgramıDoçent13Doçentlik Belgesini Kimya Alanında almış olmak.
Edebiyat Fakültesi / Tarih BölümüOsmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi Anabilim
Dalı
Dr. Öğr. Üyesi13Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi alanında çalışmaları olmak.
Edebiyat Fakültesi / Tarih BölümüGenel Türk Tarihi Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13Tarih Bölümünde Doktora yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi / Tarih BölümüOsmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi Anabilim
Dalı
Dr. Öğr. Üyesi13Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi alanında çalışmaları olmak.
Çemişgezek Meslek Yüksekokulu /Çocuk Bakımı ve Gençlik
Hizmetleri Bölümü
Çocuk Gelişimi ProgramıDr. Öğr. Üyesi13Çocuk Gelişimi veya Eğitim Bilimleri Alanında Doktora yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi / Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümüİngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi / Türk Dili ve Edebiyatı BölümüEski Türk Dili Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Türk Dili Programında Doktora yapmış
olmak.
İletişim Fakültesi / Halkla İlişkiler ve Tanıtım BölümüHalkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13Gazetecilik Alanında Doktora yapmış olmak ve bu alanda uluslararası deneyime sahip
olmak.
İletişim Fakültesi / Radyo Televizyon ve Sinema BölümüRadyo Televizyon ve Sinema Anabilim
Dalı
Dr. Öğr. Üyesi13Radyo Televizyon ve Sinema Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
İletişim Fakültesi / Halkla İlişkiler ve Tanıtım BölümüHalkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13İletişim Bilimleri Alanında Doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi / Bilgisayar Mühendisliği BölümüBilgisayar Mühendisliği Kuramsal Temeller
Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi13Bilgisayar Mühendisliği Kuramsal Temeller Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi / Bilgisayar Mühendisliği BölümüBilgisayar Yazılımı Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13Bilgisayar Mühendisliği Yazılım Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi / Bilgisayar Mühendisliği BölümüBilgisayar
Yazılımı Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi13Yazılım Mühendisliği
Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi/ Endüstri Mühendisliği BölümüEndüstri İlişkileri Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13Çalışma Ekonomisi ve
Endüstri İlişkileri alanında Doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi / Endüstri Mühendisliği BölümüYöneylem Araştırma
Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi13Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora
yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi / Makine Mühendisliği BölümüEnerji Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13Termodinamik ve Isı Transferi
alanında Doktora yapmış olmak.
Pertek Sakine Genç Meslek Yüksekokulu/ Finans Bankacılık ve Sigortacılık BölümüBankacılık ve Sigortacılık ProgramıDr. Öğr. Üyesi13Bankacılık ve Dijital Pazarlama konusunda çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi / Beslenme ve Diyetetik BölümüBeslenme ve Diyetetik Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi13Beslenmede Fitokimyasalların Etkileri konusunda çalışmaları olmak.
Tunceli Meslek Yüksekokulu / Bitkisel ve Hayvansal Üretim BölümüOrganik Tarım ProgramıDr. Öğr. Üyesi13Tarım Alanında veya Biyoloji Alanında doktora yapmış
olmak ve Tıbbi Bitkiler ile ilgili Anatomik ve Morfolojik
çalışmaları olmak.
Tunceli Meslek Yüksekokulu /Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri BölümüLaboratuvar Teknolojisi ProgramıDr. Öğr. Üyesi13Kimya Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak ve hidrometalurji alanında çalışmalarıolmak.
Tunceli Meslek Yüksekokulu /Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri BölümüLaboratuvar Teknolojisi ProgramıDr. Öğr. Üyesi13Kimya Bölümünde Doktorasını yapmış olmak ve elektrokimyasal kaplama
konusunda çalışmaları olmak.
Munzur Üniversitesi 38 Öğretim Üyesi Alımı ilanı için tıklayınız.

Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümüne 1 Doçent alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

FAKÜLTE/ YÜKSEKOKUL/ MESLEK
YÜKSEKOKULU
BÖLÜMANABİLİM DALI/ ANASANAT DALI/ PROGRAMKADRO ADETİDER.UNVANAÇIKLAMA
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERPROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERDİŞ HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERPEDODONTİ ANABİLİM DALI11DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
Uzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERPROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERENDODONTİ ANABİLİM DALI13DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
FEN EDEBİYAT
FAKÜLTESİ
BİYOLOJİGENEL BİYOLOJİ
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİKİMYAORGANİK KİMYA ANABİLİM DALI11PROFESÖRKiral Bileşiklerin Sentezi ve Antikanser,Antiviral ve Anti Alzheimer aktiviteler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİMATEMATİKMATEMATİĞİN TEMELLERİ
MATEMATİK LOJİK
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRNötrosofik Üçlü Yapılar ile ilgili çalışmaları olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİMATEMATİKANALİZ VE FONKSİYONLAR TEORİSİ ANABİLİM DALI11PROFESÖRDizi Uzayları üzerine çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİMATEMATİK BÖLÜMÜUYGULAMALI MATEMATİK ANABİLİM
DALI
11PROFESÖRPeriyodik kat sayılı Sturm-Liouville Operatörlerinin Spektral Analizi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİTARİH BÖLÜMÜORTAÇAĞ TARİHİ ANABİLİM DALI13DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİSOSYOLOJİSOSYOMETRİ ANABİLİM DALI13DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİToplumsal Cinsiyet üzerine çalışmalar yapmış olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu
puan muadili puana sahip olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİTÜRK DİLİ VE
EDEBİYATI BÖLÜMÜ
TÜRK HALK EDEBİYATI
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
GAZİANTEP EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİEĞİTİM YÖNETİMİ ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
GAZİANTEP EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİEĞİTİMİN FELSEFİ, SOSYAL VE TARİHİ TEMELLERİ
ANABİLİM DALI
13DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİYerel Eğitim Tarihi üzerine çalışmış olmak.
GAZİANTEP EĞİTİM FAKÜLTESİÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜZİHİN ENGELLİLER
EĞİTİMİ ANABİLİM DALI
11DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
Doktorasını ilgili alanda yapmış olmak.
GAZİANTEP EĞİTİM
FAKÜLTESİ
TEMEL EĞİTİMSINIF EĞİTİMİ
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
HAVACILIK VE UZAY BLİMLERİ FAKÜLTESİUÇAK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİUÇAK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI11DOÇENTMakine Mühendisliği lisans mezunu olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili puana
sahip olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER
FAKÜLTESİ
İŞLETMEÜRETİM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA
ANABİLİM DALI
11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ
BİLİMLER FAKÜLTESİ
MALİYEMALİ İKTİSAT ANABİLİM DALI11PROFESÖR
İKTİSADİ VE İDARİ
BİLİMLER FAKÜLTESİ
MALİYEMALİ HUKUK ANABİLİM DALI11DOÇENT
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİİŞLETMEMUHASEBE VE FİNANSMAN ANABİLİM
DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER
FAKÜLTESİ
ULUSLARARASI TİCARET VE
LOJİSTİK
LOJİSTİK ANABİLİM DALI11PROFESÖRDış Ticaret ve Endüstri 4.0 alanında çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİKLOJİSTİK ANABİLİM DALI11PROFESÖRLojistik Sektörü, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Firma Stratejileri konularında çalışmalar yapmış olmak ve Doçentliğini mikroiktisat
alanında almış olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİHALKLA İLİŞKİLER VE
TANITIM
HALKLA İLİŞKİLER ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİİÇ MİMARLIKİÇ MİMARLIK ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİİç Mimarlık alanında doktora yapmış olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili puana
sahip olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİMİMARLIKMİMARİ TASARIM ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİMimari Tasarım alanında doktora yapmış olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu
puan muadili puana sahip olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİŞEHİR VE BÖLGE
PLANLAMA
BÖLGE PLANLAMA ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİBölge Planlama alanında doktora yapmış olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu
puan muadili puana sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİELEKTRİK – ELEKTRONİK
MÜHENDİSLİĞİ
KONTROL VE KUMANDA SİSTEMLERİ ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili puana
sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİGIDA MÜHENDİSLİĞİ
BÖLÜMÜ
GIDA BİLİMLERİ ANABİLİM DALI21PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİMEKANİK ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili puana
sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİULAŞTIRMA ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili puana
sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİMEKANİK ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİYDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili puana
sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİMAKİNE MÜHENDİSLİĞİENERJİ ANABİLİM DALI12DOÇENTenerji verimliliği üzerine çalışmaları olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu\npuan muadili puana sahip olmak.”}”>Makine Mühendisliği lisans mezunu olmak, Enerji alanında doktora yapmış olmak, binalarda enerji verimliliği üzerine çalışmaları olmak. YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu
puan muadili puana sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİMAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
BÖLÜMÜ
MEKANİK ANABİLİM DALI11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
NİZİP EĞİTİM FAKÜLTESİTÜRKÇE VE SOSYAL
BİLİMLER
EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
SOSYAL BİLGİLER EĞİTİMİ ANABİLİM DALI11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİHEMŞİRELİKİÇ HASTALIKLARI
HEMŞİRELİĞİ ANABİLİM DALI
11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİHEMŞİRELİKCERRAHİ HASTALIKLAR HEMŞİRELİĞİ
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİHEMŞİRELİKDOĞUM VE KADIN HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİHEMŞİRELİKCERRAHİ HASTALIKLAR HEMŞİRELİĞİ
ANABİLİM DALI
14DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİDoktorasını ilgili alanda yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİ
BÖLÜMÜ
GÖZ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP
BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
ORTOPEDİ VE
TRAVMATOLOJİ ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP
BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
İLK VE ACİL
YARDIM ANABİLİM DALI
11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİ
BÖLÜMÜ
GENEL CERRAHİ ANABİLİM DALI11PROFESÖRDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP
BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
GENEL CERRAHİ ANABİLİM DALI11DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
Uzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜPLASTİK VE
REKONSTRÜKTİF CERRAHİ ANABİLİM
DALI
23DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP
BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
AİLE HEKİMLİĞİ ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ
BÖLÜMÜ
İÇ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
(Hematoloji)
11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış ve Hematoloji yan dal yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ
BÖLÜMÜ
PSİKİYATRİ ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP
BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
RADYODİAGNOSTİK ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP
BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
HALK SAĞLIĞI ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜİÇ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
(NEFROLOJİ)
11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış ve Nefroloji alanında yan dal yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
(Gastroenteroloji)
11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış ve Çocuk Gastroenteroloji
alanında yan dal yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP
BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
ADLİ TIP ANABİLİM DALI11DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
Adli Toksikoloji alanında Doktora yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
(Çocuk Nefrolojisi)
11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİÇocuk Nefrolojisi alanında yan dal yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜİÇ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI13DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİEndokrinoloji yan dalı yapmış olmak, YDS’den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili puana sahip olmak.
Diyabetik ayak üzerine çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜPSİKİYATRİ ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİElektrokonvulsif Terapi alanında çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜAİLE HEKİMLİĞİ ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
(Çocuk Yoğun Bakım)
11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜRADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI13DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜRADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİUzmanlığını ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİTEMEL TIP BİLİMLERİFİZYOLOJİ ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
TIP FAKÜLTESİTEMEL TIP BİLİMLERİBİYOİSTATİSTİK VE TIP BİLİŞİMİ ANABİLİM DALI11DOÇENTDoçentliğini ilgili alanda almış olmak.
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUBÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİKÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ PROGRAMI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI11DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUELEKTRONİK VE OTOMASYONELEKTRONİK HABERLEŞME TEKNOLOJİSİ
PROGRAMI
13DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUELEKTRONİK VE OTOMASYONMEKATRONİK PROGRAMI13DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
Gaziantep Üniversitesi 69 Öğretim Üyesi Alımı ilanı için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.