30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Altı Farklı İlde Bulunan Üniversitelere Akademisyen Alımı Yapılacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Ordu Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi çok sayıda akademisyen (Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi) alımı yapıyor.

Üniversite rektörlüklerinden yapılan açıklamada  üniversitede enerji ile alakalı farklı bölümlerine farklı alanlardan mezun olmuş akademisyen alımı yapılacağı bildirildi.

Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Ünye Meslek Yüksekokulu bünyesinde değerledirilmek üzere 1’er Öğretim Görevlisi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

BirimiBölümAnabilim Dalı/ Anasanat DalıUnvanAdetDereceALES
Puan Türü
Özel Şartlar
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriArap Dili ve BelagatıÖğr. Gör. (Ders Verecek)16SÖZArap Dili ve Edebiyatı bölümü lisans mezunu olmak. Temel İslam Bilimleri alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası eğitim-öğretim alanında en az 1 yıl deneyime sahip olmak.
Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluElektrik ve EnerjiGaz ve Tesisatı TeknolojisiÖğr. Gör. (Ders Verecek)16SAYMakine Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluElektronik ve OtomasyonElektronik TeknolojisiÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SAYElektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluElektronik ve OtomasyonElektronik Haberleşme TeknolojisiÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SAYElektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Ünye Meslek YüksekokuluElektronik ve OtomasyonElektronik TeknolojisiÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SAYElektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Enerji Sistemleri Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Sosyal Bilimler Meslek
Yüksekokulu
Yönetim ve OrganizasyonYerel YönetimlerÖğr. Gör.
(Ders Verecek)
17SÖZİktisat bölümü lisans mezunu olmak. Yerel Yönetimler alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Fatsa Meslek YüksekokuluMotorlu Araçlar ve Ulaştırma TeknolojileriGemi İnşaatıÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SAYGemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Denizci Eğitimci Yeterlilik Belgesine sahip olmak.
Fatsa Meslek YüksekokuluMotorlu Araçlar ve Ulaştırma TeknolojileriGemi Makineleri İşletmeÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SAYGemi Makineleri İşletme Mühendisliği veya Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. En az uzakyol ikinci mühendisliği yeterliğine sahip olmak şartıyla en az 2 yıl ikinci mühendislik yapmış olmak. Denizci Eğitimci Belgesine sahip olmak. IMO Model Kurs 6.09 Eğiticilerin Eğitimi, IMO Model Kurs 6.10 Simülatör Eğiticilerinin Eğitimi ve Denizde Güvenlik Eğiticilerinin Eğitimi kurs programlarını tamamlamış olmak.
Ulubey Meslek YüksekokuluFinans Bankacılık ve SigortacılıkBankacılık ve SigortacılıkÖğr. Gör. (Ders Verecek)16EAİşletme bölümü lisans mezunu olmak. Yönetim ve Organizasyon alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası alanında en az 5 yıl yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
Ulubey Meslek YüksekokuluKimya ve Kimyasal İşleme TeknolojileriLaboratuvar TeknolojisiÖğr. Gör. (Ders Verecek)16SAYKimya bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası alanında en az 5 yıl yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
Mesudiye Meslek YüksekokuluBilgisayar TeknolojileriBilgisayar ProgramcılığıÖğr. Gör. (Ders Verecek)14SAYBilgisayar Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası alanında en az 5 yıl deneyime sahip olmak.
RektörlükÖğr. Gör. (Uygulamalı Birim)15SAYÜniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevlendirilmek üzere; Ziraat Fakültesi lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Elektron mikroskobu kullanıcı sertifikasına sahip olmak.
RektörlükÖğr. Gör. (Uygulamalı Birim)15SAYÜniversitemiz Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin mühendislik programları, uluslararası ilişkiler veya işletme bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası teknoloji transfer ofisi faaliyetleri veya ulusal ve uluslararası hibe programları konusunda en az 2 yıl deneyime sahip olmak.
RektörlükÖğr. Gör. (Ders Verecek)25SÖZİngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası alanında en az 3 yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
RektörlükÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SÖZİngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

Ordu Üniversitesi 16 Öğretim Görevlisi ilanı için tıklayınız.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bünyesinde değerlendirilmek üzere Araştırma Görevlisi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

Ünvanıİlanın Çıkılacağı
Birim
BölümüAnabilim DalıKadro SayısıKadro DerecesiYabancı Dil PuanıALES
Alanı/ Puanı
Özel Şartlarİlan NoBaşvuru Yeri
Araştırma GörevlisiFen FakültesiFizikFizik1670ALES SAY/70Fizik Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.2019/27İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Fakültesi A Blok Dekanlık Ofisi Gülbahçe Urla 35430
İZMİR
Araştırma GörevlisiFen FakültesiKimyaKimya1670ALES SAY/70Kimya Bölümü lisans mezunu olup, Kimya Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.2019/28İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Fakültesi A Blok Dekanlık Ofisi Gülbahçe Urla 35430
İZMİR
Araştırma GörevlisiFen FakültesiMatematikMatematik1670ALES SAY/70Matematik Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olması gerekmektedir.2019/29İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Fakültesi A Blok Dekanlık Ofisi Gülbahçe Urla 35430
İZMİR
Araştırma GörevlisiFen Fakült

İYTE 7 Araştırma Görevlisi ilanı için tıklayınız.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bünyesinde değerledirilmek üzere 1 Profesör veya Doçent veya Doktor Öğretim Görevlisi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

Sıra NoFakülteBölüm/Program/ Anabilim DalıÜnvanKadro SayısıAranan Kriterlerİlan TakvimiAçıklama
1Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiGenetik ve BiyomühendislikDoktor Öğretim Üyesi veya Doçent veya Profesör1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, Biyomühendislik veya Kimya Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, biyomalzeme, doku mühendisliği ve ilgili alanlarda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak adaylar için, Biyomühendislik veya Kimya Mühendisliği alanında doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak, Biyomalzeme ve ilgili
alanlarda çalışmalar yapmış olmak.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.
2Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi veya Doçent veya Profesör1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, Enerji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi veya Elektrik (Güç) uzmanlık alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak.
Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak adaylar için, Enerji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği alanında doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak, Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi veya Elektrik (Güç) uzmanlık
alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.
3Mühendislik ve Doğa Bilimleri
Fakültesi
Elektrik- Elektronik MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi veya Doçent
veya Profesör
1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak, Haberleşme uzmanlık alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak.
Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak
adaylar için, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanlarından birinde doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak, Haberleşme uzmanlık alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak.
Duyuru Başlama Tarihi:
20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.
4Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesiİnşaat MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi veya Doçent veya Profesör1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, İnşaat Mühendisliği Bölümlerinde yapı uzmanlık alanından veya Deprem Mühendisliği Bölümlerinden doktora derecesine sahip olmak. Betonarme taşıyıcı elemanların nonlinear davranışı, tasarımı, detay ve boyutlandırılması konularında çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak
adaylar için, İnşaat Mühendisliği veya Deprem Mühendisliği alanlarında doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak. Betonarme taşıyıcı elemanların nonlinear davranışı, tasarımı, detay ve boyutlandırılması konularında çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu
gözetilerek belirlenecektir.
5Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesiİnşaat MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi veya Doçent veya Profesör1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için İnşaat Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Geoteknik veya Hidrolik uzmanlık alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak. Geoteknik alanından başvuranlar için zemin dinamiği konularında çalışmaları bulunmak ve zemin mekaniği laboratuvarı deneylerini yapabiliyor olmak.
Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak adaylar için İnşaat Mühendisliği alanında doktora
derecesini ve doçentliğini almış olmak. Geoteknik alanından başvuranlar için zemin dinamiği konularında çalışmaları bulunmak ve zemin mekaniği laboratuvarı deneylerini yapabiliyor olmak.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu
gözetilerek belirlenecektir.
6Mühendislik ve Doğa
Bilimleri Fakültesi
İnşaat
Mühendisliği
Doktor Öğretim Üyesi
veya Doçent veya Profesör
1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, İnşaat Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, yapı malzemelerinin mekanik özellikleri konusunda çalışmaları bulunmak ve yapı malzemeleri konusunda ders verebilmek. Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak
adaylar için, İnşaat Mühendisliği alanında doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak, mekanik veya yapı malzemesi alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak. Yapı malzemelerinin mekanik özellikleri konusunda çalışmaları bulunmak ve yapı malzemeleri konusunda ders verebilmek.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.
7Mühendislik ve Doğa
Bilimleri Fakültesi
Endüstri
Mühendisliği
Doktor Öğretim Üyesi
veya Doçent veya Profesör
1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, Endüstri Mühendisliği veya Yöneylem Araştırması veya Endüstri Mühendisliği ve İşletme Yönetimi veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği veya Mühendislik Yönetimi alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak; Yöneylem Araştırması alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak adaylar için, Endüstri Mühendisliği veya Yöneylem Araştırması veya Endüstri Mühendisliği ve İşletme Yönetimi veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği veya Mühendislik Yönetimi alanlarından birinde doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak; Yöneylem Araştırması alanında çalışmalar yapmış olmak.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.
8Mühendislik ve Doğa
Bilimleri Fakültesi
Makine
Mühendisliği
Doktor Öğretim Üyesi
veya Doçent veya Profesör
1Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, Makine Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Konstrüksiyon ve İmalat uzmanlık alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak.
Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak adaylar için, Makine Mühendisliği alanında doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak, Konstrüksiyon ve İmalat uzmanlık alanlarından en az birinde uzmanlaşmış olmak.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 10.01.2020
Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.
9Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikProfesör1Hemşirelik lisans mezunu olmak, Hemşirelik Yönetimi Anabilim Dalı’nda en az 5 yıl Profesör olarak çalışmış olmak.Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi:
03.01.2020
Yabancı Dil Puanı: 70
10İletişim FakültesiTelevizyon Haberciliği ve
Programcılığı
Doktor Öğretim Üyesi1İletişim Bilimleri veya Medya Çalışmaları veya Uygulamalı Etik bilim alanlarından birinde doktora derecesi sahibi olmak; Medya ve/veya
Etik ve/veya Veri Çalışmaları üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak ve Medya ve/veya Etik ve/veya Veri Çalışmaları üzerine ders vermiş olmak.
Duyuru Başlama Tarihi: 20.12.2019
Son Başvuru Tarihi: 06.01.2020

İstanbul Bilgi Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi alımı ilanı için tıklayınız.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Dumlupınar Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji bölümüne 1 Doktor Öğretim Görevlisi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

İLAN NOBİRİMİBÖLÜMABD/ASD/PRUNVANIK.DER.ADETALESY.DİLBAŞVURU YERİAÇIKLAMA
2019/023Simav Teknoloji FakültesiElektrik Elektronik MühendisliğiElektronikAraştırma Görevlisi51SAY / 7050Simav Teknoloji Fakültesi DekanlığıElektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2019/024Dumlupınar MeslekYüksekokuluElektrik ve EnerjiAlternatif Enerji Kaynakları TeknolojisiÖğretim Görevlisi(Ders Verecek)41SAY / 70Rektörlük Personel Daire BaşkanlığıMakine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği veya Fizik bölümü lisans mezunu olmak ve bu alanların birinden yüksek lisans mezunu olmak.
2019/025Simav Meslek YüksekokuluElektronik ve OtomasyonBiyomedikal Cihaz Teknolojisi41SAY / 70Simav Meslek Yüksekokulu MüdürlüğüBiyomedikal Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Elektronik Bilgisayar Eğitimi bölümü lisans mezunu olmak ve Biyomedikal
alanında yüksek lisans mezunu olmak.
2019/026Güzel Sanatlar FakültesiGörsel İletişim TasarımıGrafik Tasarımı51SÖZ-
EA / 70
50Güzel Sanatlar Fakültesi DekanlığıFakültelerin Grafik Tasarım, Grafik veya Çizgi Film-Animasyon bölümü lisans mezunu olmak ve Grafik Tasarım, Grafik veya Çizgi Film- Animasyon Anasanat Dalı yüksek lisans mezunu olmak ve yüksek lisans sonrasında oyun tasarımı, hareketli görüntü tasarımı veya sosyal medya reklamcılığı üzerine en az 1 (bir) yıl iş tecrübesine sahip olmak.
2019/027Rektörlük(Dış İlişkiler Biriminde Görevlendirilmek üzere)Öğretim Görevlisi (Ders Vermeyecek)41SÖZ / 7080Rektörlük Personel Daire Başkanlığıİngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Kültür ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık, Çeviribilim, İngiliz Kültür Araştırmaları, İngiliz Dilbilimi programlarından birinden lisans mezunu olmak ve ilgili alanların birinde yüksek lisans mezunu olmak.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alımı ilanı için tıklayınız.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümüne 1 Doçent alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

UnvanıDer.AdediBirimiBölümüAnabilim/Anasanat Dalı/ ProgramıAÇIKLAMALAR
Profesör11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıPediyatrik Oftalmoloji, Prematüre Retinopatisi ve Oftalmik Genetik alanında deneyime sahip olmak ve akademik çalışmaları olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriAdli TıpYaşlılık hukuki ehliyet değerlendirmesine yönelik çalışma yapmış olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriAile HekimliğiAile Hekimi Uzmanı olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıÇocuk Nörolojisi Yandal Uzmanı olmak ve Febril Nöbet ile ilgili çalışmaları olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıPolikistik böbrek hastalığında prognoza etki eden faktörler ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Profesör11Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerProtetik Diş Tedavisiİmplant üstü sabit-hareketli protezlerde kemik kayıpları ve güçlendirilmiş cam seramikler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Sağlık Bilimleri Fak.HemşirelikHalk Sağlığı HemşireliğiDoçentliğini Halk Sağlığı Hemşireliği alanında almış olup, okul sağlığı ve iş sağlığı konularında çalışmaları olmak.
Profesör11Fen Edebiyat Fak.KimyaAnalitik KimyaKapiler elektroforez ile ilaç etkenmaddelerin tayini üzerine ve HPLC- spektrofotometrik çalışmaları olmak.
Profesör11Fen Edebiyat Fak.Türk Dili ve EdebiyatıYeni Türk DiliTürk Dili ve Türk-Moğol dil ilişkileri alanında çalışmaları olmak.
Profesör11Fen Edebiyat Fak.Türk Dili ve EdebiyatıYeni Türk EdebiyatıYeni Türk Edebiyatı alanında çalışmaları olmak.
Profesör11Fen Edebiyat Fak.İstatistikİstatistik TeorisiSağlam lojistik regresyon analizi alanında çalışmaları olmak.
Profesör11Eğitim Fak.Temel EğitimOkul Öncesi EğitimiÇocuklarda sosyal problem çözme, sosyal yetkinlik ve duygu düzenleme konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
Profesör11Eğitim Fak.Türkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiSosyal Bilgiler EğitimiSosyal bilgiler eğitimi alanında doçent olmak. İnsan hakları, demokrasi ve vatandaşlık eğitimi konularında ulusal/uluslararası projeler yürütmüşve
bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11İlahiyat Fak.Temel İslam BilimleriHadisMezheplerin Hadis anlayışı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Ziraat Fak.Gıda MühendisliğiGıda MühendisliğiGıda bilimleri ve mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak, fitoöstrojenler ve fonksiyonel çikolatakonularında çalışmaları olmak.
Profesör11Ziraat Fak.Bahçe BitkileriMeyve Yetiştirme ve IslahıBahçe bitkileri yetiştirme ve ıslahı alanında doçent unvanı almış olmak, armutta ateş yanıklığı hastalığına dayanım konusunda ıslah çalışmaları yapmış olmak.
Doçent11İlahiyat Fak.Temel İslam BilimleriKelamKelamda ecel, rızık ve şirk konularını çalışmış olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları ve DoğumFetal kardiyak inceleme ve gebelikterminasyonları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriKalp Damar CerrahisiAort anevrizmalarının tedavisinde akım yönlendirici stentlerin kullanılması ile ilgili çalışmaları olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriPlastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi
Periferik sinir cerrahisi ile ilgili deneysel çalışma ve yayınlara sahip olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıÇocuk Hematolojisi ve Onkoloji Yan Dal uzmanı olmak ve Terapötik aferez alanında deneyim sahibi olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriFarmakolojiTıp Fakültesi mezunu olmak ve pulmoner hipertansiyon tedavisi ve biyokimyasal farmakoloji alanlarında çalışmaları bulunmak.
Doçent11Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerAğız Diş ve Çene
Radyolojisi
Maksillofasiyal ultrasonografi konusunda çalışma yapmış olmak.
Doçent11Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerProtetik Diş Tedavisiİmplant üstü restorasyonların biyomekanik olarak incelenmesi konusunda çalışma yapmış olmak.
Doçent11Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerOrtodontiOrtodonti üç boyutlu sefalometri, dijital planlama ve sonlu elemanlar analizikonularında çalışma yapmışolmak.
Doçent11Sanat Tasarım Fak.Görsel SanatlarResimDoçentliğini plastik sanatlar alanında almış olmak. Çağdaş sanat ve dijital sanat ile ilgili araştırma ve yayın sahibi olmak. Enstalasyon
alanında sanatsal üretim yapmış olmak.
Doçent11Eğitim Fak.Eğitim BilimleriEğitim YönetimiEğitim yönetimi alanında doçent olmak. Eğitim yönetiminde etik, mobbing ve liderlik ile karşılaştırmalı eğitim konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Eğitim Fak.Eğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkPozitif psikoloji kapsamında mutluluk, affedicilik, iyimserlik, yaşam doyumu ve yaşam amacı konularında bilimselçalışmaları bulunmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.FizikKatıhal FiziğiPlazma tekniği ile ince film üretimi ve sıvı metal/alaşımların atomik-elektronik taşınım özellikleri konularında çalışmaları olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.FizikKatıhal FiziğiYarıiletken malzemelerin üretim vekarakterizasyonu ile ince film güneş hücreleri konularında çalışmaları olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.KimyaOrganik KimyaÇapraz kenetlenme reaksiyonları ile karbazol türevi organik madde sentezi konusunda çalışmaları olmak.
Doçent11Mühendislik-
MimarlıkFak.
Elektrik-Elektronik
Mühendisliği
TelekomünikasyonFPGA ile telekomünikasyon alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik-
MimarlıkFak.
Endüstri MühendisliğiÜretim ve Servis
Sistemleri
Dairesel yerleşim alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik-
MimarlıkFak.
Metalurji ve Malzeme
Mühendisliği
MalzemePolimerik ve biyomalzemeler alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik-
MimarlıkFak.
MimarlıkYapı Bilgisienerji performansı alanında\n çalışmalar yapmış olmak.”}”>Binalarda enerji performansı alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İşletmeÜretim Yönetimi ve PazarlamaPazarlama alanında doçent unvanı almış olup, tüketici davranışları ve Nöropazarlama konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İşletmeSayısal YöntemlerNicel Karar Yöntemleri Bilim alanında doçent unvanı almış olup; maliyet etkinlik, maliyet etkililik ve maliyet yarar analizi
konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.MaliyeMaliye TeorisiMaliye Bilim alanında doçent unvanı almış olup, kamu harcamalarının denetimi, mükelleflerin vergiye karşı tutumları ve vergi hukuku konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluSağlık Bakım HizmetleriYaşlı Bakımı Pr.Fizyoterapi ve rehabilitasyon doçenti olmak. Geriatri alanında uluslararası ve ulusal çalışmalar yapmış olmak.
Dr.Öğr.
Üyesi
11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriPatolojiPatoloji uzmanı olmak ve Nefropatoloji konusunda deneyimi olmak.
Dr.Öğr.
Üyesi
11Mühendislik-
MimarlıkFak.
Elektrik-Elektronik
Mühendisliği
Devreler ve Sistemler
Teorisi
Zaman gecikmeli sistemler alanında çalışmalar yapmış olmak.
Dr.Öğr. Üyesi11Sağlık Bilimleri Fak.HemşirelikHalk Sağlığı HemşireliğiDoktorasını hemşirelik anabilim dalında almış ve halk sağlığı hemşireliği (evde bakım, iş sağlığı ve okul sağlığı) alanında çalışmalar yapmış olmak.
Dr.Öğr. Üyesi11Eğitim Fak.Eğitim BilimleriEğitimin Felsefi, Sosyal ve Tarihi TemelleriÖğrenme kayıpları, öğrencilerin değer algıları ve yurt dışındaki Türk çocuklarına Türk kültürü öğretimi konularında çalışmaları olmak.
Dr.Öğr. Üyesi11Eğitim Fak.Temel EğitimSınıf EğitimiSınıf öğretmenliği alanında doktora yapmış olmak. Öğretimsel matematik bilgisi ve dörtlü bilgi modeli konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
Dr.Öğr.
Üyesi
11İlahiyat Fak.Felsefe ve Din
Bilimleri
Mantıkİslam klasik dönem mantık eserlerinden birini çalışmış olmak.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 45 Öğretim Üyesi alımı ilanı için tıklayınız.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümüne 1 Profesör ve Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji  bölümüne 1 Doçent alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

BirimiBölümüAna Bilim, Ana Sanat Dalı / ProgramıUnvanıDereceAdetÖzel Şartlar
Bozüyük MYODış TicaretDış TicaretDoktor Öğretim Üyesi31Doktora eğitimini İşletme Anabilim Dalında tamamlamış olmak. Örgütsel davranış, bağlılık, iş karşıtı davranışlar ve yönetim konuları
üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
Bozüyük MYODış TicaretDış TicaretDoktor
Öğretim Üyesi
41Avrupa Birliği üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Bozüyük MYOFinans, Bankacılık ve SigortacılıkBankacılık ve SigortacılıkDoktor Öğretim Üyesi31Meta analizi, meta analizinde istatistiksel güç hesaplamaları, istatistiksel analiz, yöneylem araştırması konularında çalışmalar yapmış olmak.
Bozüyük MYOMuhasebe ve VergiMuhasebe ve Vergi UygulamalarıDoktor Öğretim Üyesi31Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Maliye alanında tamamlamış olmak. Vergileme ilkeleri ve vergi afları konularında
çalışmalar yapmış olmak.
Bozüyük MYOMuhasebe ve VergiMuhasebe ve Vergi UygulamalarıDoktor Öğretim Üyesi51Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Maliye alanında tamamlamış olmak. Özelleştirme, doğrudan yabancı yatırımlar ve gelir dağılımı konularında çalışmalar yapmış olmak.
Bozüyük MYOPazarlama ve ReklamcılıkReklamcılıkDoktor Öğretim Üyesi31Doktora eğitimini Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Anabilim Dalında tamamlamış olmak. Reklamcılıkta sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat
Fakültesi
CoğrafyaTürkiye CoğrafyasıDoçent31Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMatematikGeometriDoçent31Yoğunluklu yüzeyler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikGenetikDoçent31Doçent unvanını Tıbbi Genetik alanında almış olmak. Meme kanseri
üzerine epigenetik ve moleküler sitogenetik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat
Fakültesi
Türk Dili ve
Edebiyatı
Yeni Türk EdebiyatıDoktor
Öğretim Üyesi
31Doktora eğitimini Yeni Türk Edebiyatı alanında tamamlamış olmak.
Cumhuriyet Öncesi Türk Romanı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat
Fakültesi
Türk Dili ve
Edebiyatı
Yeni Türk EdebiyatıProfesör11Türk Dünyası Edebiyatı, roman ve hikâye, Türk Dili öğretimi üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat
Fakültesi
MatematikAnaliz ve Fonksiyonlar
Teorisi
Doçent11Toplanabilme metotları yardımıyla genelleştirilmiş limitler üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikMoleküler BiyolojiDoçent11Doçent unvanını Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında almış olmak. Gen klonlama, genotoksisite ve moleküler sistematik üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıEski Türk EdebiyatıDoktor Öğretim Üyesi31Osmanlı şiirinin anlam dünyası üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Gölpazarı MYOBüro Yönetimi ve
Sekreterlik
Büro Yönetimi ve
Yönetici Asistanlığı
Doktor
Öğretim Üyesi
31İş etiği ve iş tatmini konularında çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar ve
Tasarım Fakültesi
İç Mimarlık ve
Çevre Tasarımı
İç Mimarlık ve Çevre
Tasarımı
Doçent31Peyzaj mimarlığı tarihi ve tarihî bahçelerde restitüsyon üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar ve
Tasarım Fakültesi
Seramik ve Cam
Tasarımı
SeramikDoktor
Öğretim Üyesi
31Üç boyutlu yazıcıların seramik sanatında kullanılması ile ilgili
çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar ve
Tasarım Fakültesi
Seramik ve Cam
Tasarımı
SeramikProfesör11Kalıpla şekillendirme teknikleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari
Bilimler Fakültesi
İktisatİktisadi Gelişme ve
Uluslararası İktisat
Profesör11Enerji, göç ve iş gücü piyasaları konularında çalışmalar yapmış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMaliyeMali HukukProfesör11Türev ürünlerin vergilendirilmesi, vergi afları, vergi teşvikleri, vergileme ilkeleri ve Türk Vergi Sistemi üzerine çalışmalar yapmış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMaliyeMaliye TeorisiDoçent21Doçent unvanını Maliye alanında almış olmak. Maliye politikasının
etkinliği, kamu harcamalarını hızlandıran etkisi ve bütçe açığı konularında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari
Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve
Kamu Yönetimi
Hukuk BilimleriDoçent31Yerel yönetimler, çevre hakkı ve sürdürülebilir kentleşme
konularında çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDin BilimleriProfesör11Hicaz Yahudileri ve Hristiyanları ile Hristiyan Türkler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
Arap Dili ve BelegatıDoçent21Modern Arap romanı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
FıkıhDoçent21Hint Alt Kıtası Fıkıh geleneği üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
TefsirDoçent21Tefsirde belagat ve siyakın etkisine dair çalışmalar yapmış olmak.
Meslek
Yüksekokulu
Elektrik ve EnerjiElektrik Enerjisi Üretim,
İletim ve Dağıtımı
Doçent11Sprey piroliz, kimyasal biriktirme yöntemi, elektrodepozisyon
konularında çalışmalar yapmış olmak.
Meslek
Yüksekokulu
Kimya ve Kimsayal
İşleme Teknolojileri
Kimya TeknolojisiDoktor
Öğretim Üyesi
31İyonik sıvıların ve iyonojellerin sentezi ve ayırma işleminde
kullanımları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiEndüstri MühendisliğiKalite Yönetimi ve Kalite Güvence SistemleriProfesör11enerji sistemleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.”}”>Doğal kaynakların istatistiksel analizi ve enerji sistemleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiEndüstri MühendisliğiYöneylem AraştırmasıDoktor Öğretim Üyesi21Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamış olmak. Yöneylem araştırmalarındaki lojistik problemleri için kesin çözüm yöntemleri üzerine çalışmalar yapmış
olmak.
Mühendislik
Fakültesi
Yazılım
Mühendisliği
Yazılım MühendisliğiDoktor
Öğretim Üyesi
31Öneri sistemlerinde veri gizliliği üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri
Fakültesi
Çocuk GelişimiÇocuk GelişimiDoçent11Çocuk ve genç bireylerin sportif gelişimleriyle ilgili çalışmalar yapmış
olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiÇocuk GelişimiÇocuk GelişimiDoktor Öğretim Üyesi31Çocuk gelişimi ile ilgili alanların birinde Doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri
Fakültesi
HemşirelikÇocuk Sağlığı ve
Hastalıkları Hemşireliği
Doktor
Öğretim Üyesi
31Yenidoğan hemşireliği ve adölesanlar konusunda çalışmalar yapmış
olmak.
Sağlık Bilimleri
Fakültesi
Sosyal HizmetSosyal HizmetDoçent31Doçent unvanını sosyal hizmet alanında almış olmak. Engellilik ve
toplumsal cinsiyet üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri MYOEczane HizmetleriEczane HizmetleriDoktor Öğretim Üyesi31Elektrokimyasal ilaç analizleri, nükleik asit analizleri, ilaç-nükleik asit etkileşimlerinin analizleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri
MYO
Tıbbi Hizmetler ve
Teknikler
OptisyenlikDoktor
Öğretim Üyesi
31Polimerlerin modifikasyonu, biyoortogonal ve dielektrik konuları
üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler FakültesiBankacılık ve FinansBankacılıkDoktor Öğretim Üyesi31Ekonomik özgürlük, finansal risk veya politik risk konularında çalışmalar yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler
Fakültesi
Bankacılık ve
Finans
Sermaye PiyasasıProfesör11Etkinlik analizleri, finansal okuryazarlık ve finansal sektörlerde
dijitalleşme üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri FakültesiBitki KorumaFitopatolojiDoktor Öğretim Üyesi31Bitki Koruma Ana Bilim Dalında Doktora yapmış olmak. Yabancı otlar üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 40 Öğretim Üyesi alımı ilanı için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.