30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Altı Farklı Enerji Projesine Acele Kamulaştırma Kararı Geldi

ERZURUM (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, 6 farklı enerji projesi için acele kamulaştırmalar yapılacak.

20.03.2021 tarihinde 31429 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre altı farklı enerji projesine acele kamulaştırma yapılacak.

Bu projeler:

>> Direktaş Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali
>> Ömerli Rüzgâr Enerji Santrali
>> Yusufeli Barajı ve HES Projesi
>> 154 kV (Germencik-Ales) Brş. N.-Aydın Batı 1-2 Enerji İletim Hattı Projesi
>> 380 kV Tunçbilek Şalt-Domaniç-Bursa Doğu Enerji İletim Hattı Projesi
>> Aşağı Kaleköy Barajı ve Hidroelektrik Santrali

Direktaş Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali

Direktaş Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla, Erzurum İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3679) için tıklayınız.

Ömerli Rüzgâr Enerji Santrali

Ömerli Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla İstanbul İli, Silivri İlçesinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3680) için tıklayınız.

Yusufeli Barajı ve HES Projesi

Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatı Nedeniyle Bulundukları Yerleşim Yerlerinden Kaldırılmaları Zorunlu Bulunanların Yeni Yerleşim Alanına Nakilleri, Hak Sahiplikleri ve Borçlandırılmalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 3681) için tıklayınız.

154 kV (Germencik-Ales) Brş. N.-Aydın Batı 1-2 Enerji İletim Hattı Projesi

“154 kV (Germencik-Ales) Brş. N.-Aydın Batı 1 Enerji İletim Hattı Projesi” ile “154 kV (Germencik-Ales) Brş. N.-Aydın Batı 2 Enerji İletim Hattı Projesi” Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3683) için tıklayınız.

380 kV Tunçbilek Şalt-Domaniç-Bursa Doğu Enerji İletim Hattı Projesi

“380 kV Tunçbilek Şalt-Domaniç-Bursa Doğu Enerji İletim Hattı Projesi” Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3684) için tıklayınız.

Aşağı Kaleköy Barajı ve Hidroelektrik Santrali

Aşağı Kaleköy Barajı ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla, Bingöl İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3695) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.