30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Almanya’dan Ruz Gazı’nı Avrupa’ya Ulaştıracak Kuzey Akım 2 Projesine Tam Onay

Ruz Gaz Devi Gazprom Kuzey Akım 2 için Çalışmaları Hızlandırıyor. Rusya’nın inşa edeceği Kuzey Akım-2 doğalgaz boru hattının yapımı ve işletiminden sorumlu işletmeci ve Alman denizcilik makamları, Kuzey Akım 2 için Almanya’nın onayının tamamlandığını duyurdular.

Kuzey Akım-2 projesinin işletmecisi Kuzey Akım-2 AG, boru hattının inşası için gerekli olan tüm izinleri Almanya’nın verdiğini açıkladı.

Denizaltı boru hattı projesinde bulunan diğer dört ülke olan Rusya, Finlandiya, İsveç ve Danimarka’daki süreçlerin de hedefe uygun şekilde gittiği bu doğrultuda bu ülkelerin gelecek aylarda kendi izinlerini tamamlayacaklarını açıkladı.

Almanya’nın denizcilik otoritesi olan BSH de, bugün yaptığı yazılı açıklamada, boru hattının Alman karasularından geçecek 31 kilometrelik bölümünün inşası için onay verildiğini bildirdi. BSH, projenin deniz taşımacılığı ya da çevre için herhangi bir sakınca yaratmadığını belirtti.

RUS DOĞALGAZINI BALTIK DENİZİ’NİN ALTINDAN ALMANYA’YA GETİRECEK

1200 kilometre uzunluğundaki boru hattı Baltık Denizi’nin altından Rus doğalgazını Almanya’ya getirecek. Projenin öncülüğünü Rus devlet şirketi Gazprom üstleniyor. Diğer şirketler arasında enerji şirketi Uniper, Alman BASF şirketine bağlı Wintershall ve Avusturyalı OMV şirketi yer alıyor. Kuzey Akım-1 boru hattı 2011’den beri faaliyette. sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.