30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Almanya Hükümet’i Enerji’de Anlaştı!

ALMANYA (Enerji Portalı )-Almanya’da hükümet ortakları enerjide kapsamlı bir yeni paket üzerinde anlaştı. Finans Bakanı Lindner paketin tüm detaylarının tam olarak netleşmediğini fakat büyüklüğünün ilk pakete yakın olacağını belirtti.

Almanya’da hükümet, artan enerji maliyetlerinin tüketici ve işletmeler üzerindeki yükünü azaltmak amacıyla ikinci bir önlem paketi üzerinde anlaşmaya vardı.

Finans Bakanı Christian Lindner yaptığı basın toplantısında hane halkını Ukrayna savaşından dolayı hızla yükselen enerji maliyetlerinden korumak amacıyla 3 aylık benzin ve dizel indirimini de içeren önlem paketini açıkladı.

Bakan paketle ilgili bazı detayların hala kesinleşmediğini dolayısıyla paketin kesin büyüklüğünün netleşmediğini fakat içinde çalışanlar ve ailelere vergi indirimi ve enerji ithalatını çeşitlendirmeyi içeren önlemler barındıracağını kaydetti.Lindner paketin daha önce açıklanan vergi indirimi paketine yakın büyüklükte olacağını tahmin ettiğini sözlerine ekledi.

Daha önce açıklanan 13 milyar büyüklüğündeki ilk paket, düşük gelirli hane halklarına destek ve ulaşım desteğinde artışı içeriyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.