30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Almanya Araç Bataryası İçin 1 Milyar Euro Bütçe Ayırdı

ALMANYA (Enerji Portalı) – Almanya, elektrikli araçlar için kullanılacak batarya hücrelerinin üretimi için yapılacak yatırımları destekleme amacıyla 1 milyar Euro ayırdığı bilgisini paylaştı.

Almanya, elektrikli araçlarda kullanılmak üzere batarya hücrelerinin Avrupa’da üretimi için yapılacak yatırımları destekleme amacıyla 1 milyar euro ayırdı.

Salı günü yaptığı açıklamada Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, batarya hücresi üretiminin desteklenmesi için bütçeden 1 milyar euro ayırdıklarını ve bu üretimi Avrupa’da yapmakla ilgilenen birçok konsorsiyum bulunduğunu vurguladı.

“Batarya hücresi üretiminde ilk somut sonuçlar yıl sonunda”

Avrupa’da büyük ölçekli batarya hücresi üretimi için zemini önümüzdeki aylarda oluşturmak istediklerini belirten Altmaier, “Batarya hücresi  üretiminde ilk somut sonuçların yıl sonunda alınmasını bekliyoruz; bu konuya beklenenden daha büyük ilgi var” diye konuştu.

Batarya hücresi üretimi için şirketler ile görüşmelere devam ettiklerini belirten Altmaier, üretim tesisleri için yer seçimine korsorsiyum ile birlikte karar vereceklerini vurguladı.

Habere göre, halen bataryalarını Güney Koreli üretici LG’den alan Volkwagen böyle bir konsorsiyuma girmek konusunda istekli ve BASF ile Ford’un Almanya iştiraki de istekliler arasında bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.