30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Heyeti İle Birlikte Türkiye’ye Geliyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, 24 Ekim’de Alman iş insanlarının yoğunlukta olduğu bir heyetle Türkiye’ye gelecek.

Altmaier’in iki gün sürecek Türkiye ziyaretinde, Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi’nin (JETCO) ilkinin yapılması, Alman ve Türk iş adamlarıyla  enerji ve yatırım forumlarının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Görüşmeye, Simens, SAP ve EON gibi 35 Alman uluslararası şirketlerinin üst düzey yöneticileri de katılması planlanıyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren Siemens, SAP ve EON gibi 35 Alman uluslararası şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin de ziyarette yer alacak olması dikkati çekiyor. Ayrıca, ziyarette Altmaier’ın Türkiye’de faaliyet gösteren Alman vakıflarının temsilcileriyle bir araya gelmesi de bekleniyor.

“Türkiye’de 7 bin 500 Alman şirketinin faaliyette bulunuyor.”

Alman yetkililer, Türkiye’de 7 bin 500 Alman şirketinin faaliyette bulunduğunu hatırlatırken iki ülkenin geçmişte yaşananları geride bırakma yönünde adımlar attığına da vurgu yaptılar.

Almanya’da 3,5 milyon Türkiye kökenli insanın yaşıyor olması nedeniyle, Alman yetkililer Türkiye’de gelişen olayları yakından takip ettiği ve son zamanlarda tartışmalı konuları kamuoyu önünde tartışmadığı dikkatleri çekiyor. Yetkililer, bu tür tartışma ya da fikir ayrılıklarını kamuoyu önünde tartışmanın bir şey getirmediğini tespit ettiklerini ve bazı yanlış anlaşılmalara da mahal vermemek için bunun daha doğru olduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.