30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Allison Transmission Holding A.Ş., EV Sektöründe Büyüyor

ABD (Enerji Portalı) – Orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi olan Allison Transmission Holding A.Ş. (NYSE – New York Borsası: ALSN), Vantage Power ve AxleTech’in elektrikli araç (EV) sistemleri bölümünü satın aldığını duyurdu.

103 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Allison Transmission, mevcut elektrikli hibrid teknolojilerini geliştiren ve genişleten, yeni elektrikli tahrik çözümleri sunan, alternatif tahrik sistemindeki entegrasyon seviyesi özelliklerini genişleten bir elektromobilite stratejisi için kullanıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, bu yönde gerçekleştirilen devralmaların her ikisi de, Allison’ın tahrik teknolojisindeki lider, yenilikçi pozisyonu ile aynı doğrultuda ticari araçlarda elektromobilite uyarlamasını geliştirmek için mevcut yeteneklerini tamamlayacağı ifade ediliyor.

Allison Transmission Başkanı ve CEO’su David S. Graziosi açıklamasında, “Vantage Power’ın girişimci ruhu ve teknolojik gelişmeleri, müşterilerimizin taleplerini karşılama ve hatta önüne geçme konusundaki stratejik önceliklerimizi tamamlıyor. Bu ve diğer büyüme girişimleriyle, bugün kendimizi elektromobilite ve yakıt bataryaları pazarlarında farklılaştırırken geleneksel ve elektrikli hibrid ürünlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.” diye belirtti.

Graziosi, yeni yapılanmaları ile ilgili olarak ise, “AxleTech’in elektrikli araçlar alanındaki ileri entegre çözümleri ve Allison’ın pazarlarındaki varlığı, lider tahrik çözümleri sağlayıcısı olarak konumumuzu tamamlıyor. AxleTech’in elektrikli araçlar sistemleri bölümündeki yetenekli uzmanlar ve ürünler ile yüksek potansiyeli, eşsiz tahrik çözümleri geliştirmek ve sunmak için mevcut ürün uzmanlığımızla iyi bir şekilde birleşecek.” diye kaydetti.

Vantage Power Hakkında

Vantage Power, ağır vasıta üreticileri ve birincil tedarikçiler için elektrikli ve bağlantılı teknolojileri geliştirmek konusunda uzman, Londra merkezli ödüllü bir teknoloji şirketidir. Batarya paketlerine, kontrol sistemlerine, yeni nesil telemetri ve sistem tasarımı ve entegrasyon uzmanlığına odaklanan Vantage Power teknolojisi, otobüsler için  hibrid geri kazanım güç sistemlerinden enerji depolama sistemlerine kadar geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılmaktadır.

AxleTech Hakkında

AxleTech, yol ve arazide kullanılan ağır hizmet tipi ticari araçlar için güç aktarma çözümleri tasarlayan, geliştiren, üreten ve hizmet veren lider bir teknoloji şirketidir. Endüstriyel geçmişi 1919 yılına dayanan şirket, dünya çapında yaklaşık 800 çalışanı ile global müşterileri için gelişmiş güç aktarma sistemleri, akslar, frenler, bileşenler ve satış sonrası parçaları sunmaktadır. Merkezi Michigan’da bulunan şirketin Wisconsin Oshkos’da, Chicago’da; Fransa Saint-Étienne’de; Brezilya Osasco’da; Hindistan Pune’da ve Çin Şanghay’da merkez ofisleri bulunmaktadır. 

Allison Transmission hakkında

Allison Transmission (NYSE – New York Borsası: ALSN), orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisidir. Allison şanzımanları, atık, inşaat, itfaiye ve acil durum, dağıtım, otobüs, karavan, savunma ve enerji gibi farklı alanlardaki uygulamalarda kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın genel merkezi Indianapolis, Indiana, A.B.D.’dedir ve dünya çapında yaklaşık 2,900 çalışanı bulunmaktadır. 80 ülkede faaliyet gösteren Allison Transmission’ın, Çin, Hollanda ve Brezilya’da merkez ofisleri, Hindistan, Macaristan ve Amerika’da üretim tesisleri yer almaktadır. Allison dünya çapında 1,400 distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.