30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ali İhsan Sılkım Kimdir?

Ali İhsan Sılkım Kimdir?

Ali İhsan Sılkım 1965 yılında Konya’ da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesinden 1992 yılında  Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Marmara Üniversitesi MIS programını tamamladı. İş hayatına Pendik Tersanesinde Şantiye Şefi olarak başladı. 1994 yılında İGDAŞ Anadolu Bölge Müdürlüğünde Proje Şefi olarak görev aldı. Türkiye Doğal Gaz Piyasasının özelleşmeye başlaması sonrası; iş hayatına 2004 yılında ENERYA Holding A.Ş.’ de devam etti. 2004 yılında GAZNET İç Tesisat Müdürü, 2005 yılından itibaren ise GAZNET Genel Müdürü görevlerinde bulundu. 2014-2018 yılında ise ENERYA Holding Kurumsal İlişkiler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdü.

Ali İhsan Sılkım Doğal Gaz Piyasalarına ilişkin olarak birçok teknik yayın ve kitap yayınladı. Doğal Gaz Piyasası Mevzuatı ve özelde tarife metodolojisi konularında yoğun çalışmalarda bulundu.

Evli, 3 çocuk babası olan ve İngilizce bilen ALİ İhsan SILKIM, birçok STK’ daki üyeliği ve görevlerinin yanında; Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği GAZBİR’ in Genel Sekreterliği ile teknik merkezi GAZBİR-GAZMER’ in yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.