30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Algoritmalar Yarışıyor” Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

ANKARA (Enerji Portalı) – EPİAŞ, “EPİAŞ ENERJİK İnovasyon Merkezi” tarafından düzenlenen “Algoritmalar Yarışıyor” yarışmasının kazananlarını açıkladı.

Türkiye’nin enerji temalı ilk inovasyon merkezi EPİAŞ ENERJİK İnovasyon Merkezi tarafından ikincisi düzenlenen “Gün Öncesi Piyasası Optimizasyon Yarışması-Algoritmalar Yarışıyor” yarışması kazananları belli oldu. Törende konuşma yapan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu dereceye giren yarışmacıları tebrik ederek şu ifadeleri kullandı:

“Şirketimiz genç ve dinamik kadrosuyla teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve sektöre kazandırdığı ürünlerde de bu vizyonla hareket eden bir yapıya sahiptir. Rekabetin ve sonunda verilen ödülün gelişmeyi teşvik ettiğine inanıyoruz ve bu tür yarışmaları destekliyoruz. EPİAŞ olarak kurduğumuz EPİAŞ ENERJİK İnovasyon Merkezimizi sektörümüze ve akademi dünyasına kazandırmanın mutluluğunu bu yarışma ile bir kere daha yaşadık. İnovasyon Merkezimize  akademisyenlerimizi, üniversite öğrencilerimizi ve araştırmacılarımızı bekliyoruz.”

EPİAŞ yerleşkesinde gerçekleşen ödül töreninde birinci olan Furkan Cantürk, ikinci olan Kenan Kılıçtepe ve üçüncü olan Doç. Dr. Ulaş Kılıç ile beraber öğrencilerden oluşan beş kişilik grup ödüllerini aldı.

Akademik programları nedeniyle törene katılamayan jüri üyeleri Prof. Dr. Ercan Öztemel, Prof. Mehmet Güray Güler, Prof. Dr. Yusuf Sinan Akgül ve Dr. Öğretim Üyesi Göktürk Poyrazoğlu çektikleri video mesajla kazananları tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.