30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Alçak Gerilim Tesisatlarını Tasarlamak İçin Kılavuz Yayımlandı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Eaton, ücretsiz olarak temin edilebilecek Alçak Gerilim Tesisatları için Hazırladığı Tasarım Uygulama Kılavuzu’nu yayımladı.

Güç yönetimi şirketi Eaton tarafından Alçak Gerilim Elektrik Tesisatı projelerini tasarlayan tasarımcılar, danışmanlar, elektrik mühendisleri, elektrik teknisyenleri ve güç sistemi tasarım mühendisleri için alçak gerilim güç dağıtımının temel prensiplerini açıklayan yeni ve kapsamlı bir kılavuz oluşturdu.

Teknik bilgilerin yer aldığı 405 sayfalık bu kılavuzda alçak gerilim dağıtım panolarını, koruyucu cihazları, aşırı akım korumasını, elektrik çarpmasına karşı korumayı, alçak gerilim şalt cihazlarını ve güvenlik yönetimini kapsayan pek çok konuya değinildi. Eaton Elektrik Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan kılavuz hakkında şu açıklamada bulundu:

“Bu kılavuzu alçak gerilim elektrik tesisatı tasarlayanlar için oluşturduk. Tasarımcılar, elektrik komponentlerini IEC standartlarına uygun alçak gerilim tesisatları için en doğru şekilde seçmeleri ve kullanmaları gerektiğinde, bu husustaki temel ilke ve elektrik parametrelerini anlamak amacıyla bu kılavuza başvurabilirler. Farklı ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgiler, ürün kataloglarında ve kullanıcı kitapçıklarında mevcuttur.”

Eaton’ın IEC standartlarına uygun olarak alçak gerilim tesisatları için hazırladığı Tasarım Uygulama Kılavuzu’nu ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.