30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Alarko Holding Yenilenebilir Enerjiye Yatırım Yapacak 

İSTANBUL (Enerji Portalı)-Alarko Holding, yenilenebilir enerji alanında büyümeyi hedefliyoruz. Bu hedefine ulaşmak amacıyla hem güneş enerjisine ciddi yatırımlar yapmayı planlıyor hem de enerjinin depolanması, hidrojen gibi yeni enerji kaynaklarıyla ilgili araştırmalar yapıyor.

Alarko Holding Strateji Toplantısı’nda “Değişim, Dönüşüm, Dijitalleşme” ana temasını taşıyan 2030 yol haritası Topluluk çalışanlarıyla paylaşıldı. Buna göre, halihazırda hem finansal açıdan hem de insan kaynağıyla çok güçlü bir noktada bulunan Holding, gelecekte bu gücünü artırarak sürdürmek üzere yeniden yapılanarak kendisini portföy yönetim şirketi olarak konumlandırıyor. Yatay bir yapılanmayla ve uluslararası alanda büyümeyi hedefleyen şirket, değerini 2030 yılında 3 milyar dolara çıkarmayı amaçlıyor. 

“GELECEĞİN BEKLENTİLERİNE ENTEGRE OLUYORUZ” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, “Alarko denildiği zaman bugün herkesin aklıma köklü, güvenilir ve işini yapan bir firma geliyor. Bu algının yerleşmesinde ailemizin bir parçası olan tüm çalışanlarımızın katkısı bulunuyor. Şimdi bizden beklenen bu anlamlı yapıyı sürdürmek, geliştirmek ve sonraki nesillere başarılı bir şekilde teslim edecek şekilde organize etmek. Bu hedefimize ulaşmak amacıyla sadece günümüzün şartlarını değerlendirmiyoruz. Aynı zamanda gelecek beklentilerine uyumlu sistemleri entegre etmeye çalışıyouz” dedi.  

TURIZM VE YENILENEBILIR ENERJIDE BÜYÜME

Yıldız, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak ve modern bir çalışma modeli oluşturmak amacıyla hibrit çalışma sistemine geçtik. Dijital dönüşüm projelerimizle hem teknolojiyi daha fazla kullanmayı hem de kültürel bir dönüşüme geçmeyi amaçladık. Portföy şirketi olma yaklaşımımız gereği yeni yatırım fırsatlarını yakından takip ediyoruz. Mevcut faaliyet alanlarımızda dengeli bir dağılım sağlamayı amaçlarken ayrıca yeni iş kollarında da var olmak istiyoruz. Yurt dışında büyüme amacıyla da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alarko’yu yeni bir sektörle tanıştırmak için çalışmalarımıza devam ediyouz. Mevcut faaliyet alanlarımızda turizmde yeni yatırımlarla büyümeyi hedefliyoruz. 12 ay turizme açık destinasyonlarda yeni oteller açmayı planlıyoruz. Ayrıca Bodrum’da yeni bir otel alma düşüncemiz bulunuyoruz. En önemlisi de yenilenebilir enerji alanında büyümeyi hedefliyoruz. Özellikle güneş enerjisi tarafında ciddi yatırımlar yapmak hedeflerimiz arasında. Ayrıca enerjinin depolanması, hidrojen gibi yeni enerji kaynakları gibi alanlarda da araştırmalar yapıyoruz. Bütün bu çalışmalar sonunda halihazırda 850 milyon dolar seviyesinde olan piyasa değerimizi 2030 yılında 3 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.