30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Alanya Belediyesi’nden 4’ncü GES

ANTALYA (Enerji Portalı) – Alanya Belediyesi tarafından kurulacak 4’ncü güneş enerjisi santralinden (GES), yılda 820 bin kilovatsaat elektrik üretilecek.

Belediye, Toslak Mahallesi’nde 270 vatlık bin 740 panel ve 14 adet inverter (evirici) kullanılarak yapılacak santraden, yıllık 820 bin kilovatsaat enerji sağlanacak.

Alanya Belediyesi ile Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi Bölge Müdürlüğü arasında bağlantı sözleşmesi imza töreninde konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, daha önce aynı mahallede 3 tane daha GES projesini hayata geçirdiklerini hatırlattı.

Alanya Belediyesinin her konuda örnek ve başarılı olduğu gibi GES 4 projesiyle de örnek ve başarılı olacağını ifade eden Yücel, şunları konuştu:

“GES projesi kamu-kurum ve yerel yönetimlerde Türkiye’deki en büyük projedir. GES 4 projemizi de inşallah kısa sürede hizmete kazandıracağız. Projemizin ülke ekonomisine ve milli ekonomiye katkı sağlayacağını düşünüyoruz.3 megavatlık Ges 1, GES 2, GES 3 tesislerinden sonra yeni kurulacak tesisimiz ile Alanya Belediyesi’nin elektrik ihtiyacının tümü karşılanmış olacak. 470 kilovatsaat kapasiteli GES 4 elektrik santrali ile toplam 6 milyon kw saate çıkacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.