30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Aksu Enerji Yabancı Ortak Görüşmelerini Sürdürüyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Aksu Enerji, yabancı ortak görüşmeleri kapsamında, tahsisli hisse satışı ile alakalı niyet mektubu imzaladığını duyurdu.

Aksu Enerji, mali yapısını güçlendirmek ve finansman kaynaklarını çeşitlendirerek yatırımlara yönlendirmek amacıyla yürüttüğü çalışmalara devam ediyor. Şirket bu çalışmaları doğrultusunda yabancı ortak görüşmeleri kapsamında, tahsisli hisse satışı ile alakalı niyet mektubu imzaladı.

Aksu Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)’taki açıklamasında şunları bildirdi:

“Şirketimizin mali yapısını güçlendirmek ve finansman kaynaklarını çeşitlendirip yatırımlara yönlendirmek amacıyla daha öncede Kamuoyuna açıklanan Yabancı Ortak görüşmelerimiz çerçevesinde, Tahsisli Hisse Satışı ile alakalı niyet mektubu imzalanmıştır sözleşme detayları ve hukuki şartların incelenmesi için Hukuk Müşavirliğimize gönderilmiş olup inceleme sonucuna göre Yönetim Kurulu’muzun imzasına sunulacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.”

Aksu Enerji Hakkında:

Türkiye’de Yap-İşlet-Devret modeliyle kurulan ilk şirket özelliğine sahip olan Aksu Enerji, 1989 yılında Aksu-Çayköy Hidro Elektrik Santrali ile enerji sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Bugün ise Hidroelektrik Enerji, Güneş Enerjisi ve Rüzgar Enerjisi sektörlerinde yatırım yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.