30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Aksa’dan Son Kaynak Tedarik Tarifesi Limiti Hakkında Açıklama

ANKARA (Enerji Portalı) – Aksa Elektrik, Elektrikte Son Kaynak Tedarik Tarifesi limiti hakkında açıklamalarda bulundu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrikte Son Kaynak Tedarik Tarifesi tüketim limitini yıllık 50 milyon kilovatsaatten, 10 milyon kilovatsaate düşürdü. Bunun üzerine Aksa Elektrik, belirlenen elektrikte Son Kaynak Tedarik Tarifesi limiti hakkında açıklamalarda bulundu.

“Yeni limit enerji piyasalarında serbestleşmenin önünü açacak”

Aksa Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı konuşmasında, son kaynak tedarik tarifesi abonelerinin son başvuru tarihi olan 5 Aralık’a kadar bir elektrik tedarik şirketiyle anlaşma yapmaları gerektiğini vurguladı. Murat Kirazlı, yeni limit ile birlikte daha fazla müşterinin serbest piyasa koşullarında rekabetçi fiyatlarla elektrik tedarik edebileceğini kaydetti. Aksa Elektrik olarak, Son Kaynak Tedarik Tarifesi kapsamındaki müşterilere en avantajlı koşullarla ürün ve hizmetler sunmayı hedeflediklerini de dile getirdi.

“Pazar büyüdükçe, tedarikçi şirketler sıkı bir rekabete gireceklerdir”

Murat Kirazlı sözlerine şu şekilde devam etti, “Mesken tüketicileri hariç diğer tüketici grupları için geçerli olacak bu limiti sürdürülebilir ve maliyet bazlı piyasanın oluşması açısından çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Bununla birlikte elektrik piyasasında son dönemde ciddi anlamda düşüş gösteren serbest piyasa hacminin tekrar yükselişe geçeceğini, rekabet ortamının oluşacağını ve bu ortamın tüketiciye maksimum fayda sağlayacağına inanıyoruz. Pazar büyüdükçe, tedarikçi şirketler müşterilerine en avantajlı fırsatları sunmak için sıkı bir rekabete gireceklerdir.”

“Tüketicilerimiz hızlı davranmalı”

Son Kaynak Tedarik Tarifesi’ne tabi olan müşterilerin ikili anlaşma sağlaması için son tarih 5 Aralık olarak belirlendiğini ifade eden Kirazlı: “Tüketicilerimizin hızlı davranmalarını ve en kısa sürede elektrik tedarik şirketiyle ikili görüşmelere başlamalarını öneriyoruz. Aksa Elektrik olarak bu süre zarfında müşteri kitlemize en avantajlı ekonomik koşulları sunmak için çalışmalara başladık. Bizimle temasa geçerek avantajlarımızdan yararlanmak isteyen her bir müşterimize uzman kadromuzla hem danışmanlık hem de en iyi elektrik tedarik hizmetini vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Kirazlı, Son Kaynak Tedarik Tarifesi limitinin her yıl kademeli olarak EPDK tarafından düşürüleceğini tahmin ettiklerini ifade ederek; bu doğrultuda abonelerin sayısının ve toplam elektrik tüketimindeki payının da önümüzdeki dönemde daha da artmasını beklediklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.