30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Aksa Doğalgaz, Can Yoldaşı’nı Farklı Bir Alanda Daha Kullandı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Aksa Doğalgaz, işitme, konuşma ya da bedensel engeli olan abonelerine sunduğu “Can Yoldaşı” programını faaliyet raporuna taşıdı.

Faaliyet gösterdiği 27 il ve 180 ilçe ile doğal gaz dağıtım sektörünün en geniş coğrafi dağıtım alana hizmet veren şirketi olan Aksa Doğalgaz, geçtiğimiz yıl “Doğal Güzellikler Atlası” temasıyla hazırladığı ve Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal güzellikleri tanıttığı faaliyet raporunun konseptini bu yıl “Can Yoldaşı” isimli sosyal sorumluluk olarak belirledi.

“Can Yoldaşı” ile engelli vatandaşlara hizmet sunuluyor…

Aksa Doğalgaz’ın işitme, konuşma ya da bedensel engeli olan abonelerine yönelik sunduğu evde abonelik hizmetleri, çağrı merkezinde öncelik, anında hizmet ve işaret dili bilen doğal gaz acil ekiplerinin çalışmalarının toplandığı “Can Yoldaşı” projesinden izlerin yer aldığı raporda işaret dilinin öğeleri de kullanılıyor.

Alandaki tek örnek olan “Can Yoldaşı” programı kapsamında tehlike anında veya arama yaptığında yaşadığı problemi aktaramayacak durumdaki engelli aboneler “187 Doğal Gaz Acil Hattı”veya 444 4 187 No’lu Çözüm Merkezi’ni aradığında, sistem tanıma özelliğiyle kendilerine öncelik tanınarak doğal gaz acil ekipleri, engelli abonenin talebini anlatmasını beklemeden olay yerine yönlendiriliyor.

“27 bin 883 km şebeke uzunluğu ile 3 milyon aboneye ulaşarak 196 milyon TL net kar elde ettik.”

Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan

Aksa Doğalgaz’ın yatırımlarıyla büyüyen bir şirket olduğunu belirten ve bununla birlikte topluma karşı sorumluluklarının da bilincinde olduğunu belirten Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, “Aksa Doğalgaz olarak 2002 yılında başladığımız doğal gaz yolculuğumuz, bugün 4,5 milyar TL yatırımla toplamda 27 bin 883 km şebeke uzunluğuna sahip, Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi olarak devam ediyor. 2018 yılında 681 milyon TL ile 3 bin 409 km yeni şebeke yatırımı gerçekleştirdik. Türkiye’deki 72 lisans bölgesinin 21’inde faaliyet göstererek; yıl sonu itibarıyla 8,5 milyar metreküple ülkemizde dağıtılan toplam doğal gazın yüzde 19,3’ünü Aksa Doğalgaz olarak biz gerçekleştirdik. Toplam abone sayımızı ise 3 milyona ulaştırdık.” dedi.

Aksa Doğalgaz’ın 2018 yılı finansal sonuçlarıyla ilgili de bilgi veren Yaşar Arslan, cirolarını bir önceki yılla karşılaştırıldığında yüzde 45 artırarak 4,2 milyar TL’ye çıkardıklarını ve yıl sonunda 196 milyon net kâr elde ettiklerini belirtti.

“2023’te kilometrekare başına abone sayısının 24’e yükselecek diye tahmin ediyoruz.”

Doğal gaz dağıtım ağının yükselmesiyle birlikte kullanan abone sayısının da arttığını belirten Arslan, “10 yıl önce Türkiye’de kilometrekare başına 9 abone düşerken, bugün bu rakam 19,6’ya yükseldi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023’te kilometrekare başına abone sayısının 24’e yükseleceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.