30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Akkuyu Nükleer Enerji Santralinin Temelinin Atılacağı Tarih Belli Oldu

Akkuyu Nükleer Enerji Santralinin Temeli Ne Zaman Atılacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Akkuyu  Nükleer Güç Santrali’ne ilişkin, “İnşallah sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Devlet Başkanı sayın Putin’in de katılımıyla 60 yıllık nükleer rüyamızın en önemli adımını, salı günü temelini atarak hayata geçireceğiz” dedi.

Berat Albayrak,  AK Parti Bakırköy 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. Yerli kömür üretiminde yeni hedefler belirlediklerini ve 2019’da yerli kömür üretimini 100 milyon tonun üzerine çıkaracaklarını açıklayan Albayrak, 2020’lerin Türkiye’sinde bu rakamın 200 milyon tonun üzerinde olacağını belirtti.

Albayrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta yerli kömürle ilgili söylemlerine atıfta bulunarak, şunları söyledi:

“Yerli ve milli kaynak diyorsunuz, adam Zonguldak’a gidiyor, ortalığı ayağa kaldırıyor. Eskişehir’de, Trakya’da, Türkiye’nin dört bir tarafında yerli kömürle ilgili eylemlerde teşkilatlarıyla birlikte ayağa kaldırıyor. Bu ne yaman çelişkidir, bu ne akıl tutulmasıdır? Akıl mı var, yok mu artık onu siz sahada görüyorsunuz. Türkiye’de yerli kömür üretimiyle hem dışa bağımlılık, hem cari açık, hem dövizin ülke dışına çıkmaması için bütün bu alanlarda adım atacağız diyoruz. Samimiyetsiz, yalan siyaseti, insanları kandırmaya yönelik siyasetin karşılığını yine seçimde alacaklar. Biz bunları görüp anlatacağız.”

Putin’in de katılımıyla salı günü temel atılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne ilişkin, “İnşallah sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Devlet Başkanı sayın Putin’in de katılımıyla 60 yıllık nükleer rüyamızın en önemli adımını, salı günü temelini atarak hayata geçireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.