30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Akfen Yenilenebilir Enerji 1000 MW’lık projelerini 9. Enerji Verimliliği Fuarı’nda tanıttı

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına fokuslanan, 2020 yılına kadar 4 milyar TL yatırımla 1000 MW’lık ‘temiz kurulu güce’ ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, 29-30 Mart tarihleri organize edilen 9.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda boy gösterdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak’ın Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı sunumu ile açılışını yaptığı 9.Enerji Verimliliği Fuarı’ndaki yenilikçi standı dikkat çeken Akfen Yenilenebilir Enerji yetkilileri, standı ziyaret eden katılımcılara projeler hakkında bilgi verdi.

Rüzgar, güneş ve hidroelektrik olmak üzere sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretmeye odaklanan ve bu alanda 2020 yılına kadar 1000 MW’lık “temiz kurulu güce” ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, 29-30 Mart tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 9.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda boy gösterdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın (ETKB) himayesinde düzenlenen ve Bakan Dr. Berat Albayrak’ın Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı sunumu ile açılışını yaptığı 9.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin yenilikçi standı da dikkat çekti.

AKFEN’İN ENERJİ YATIRIMLARI

HARİTASI DİKKAT ÇEKTİ

Temiz enerji üretiminde 2020 yılına kadar 1000 MW kurulu güce ulaşmayı planlayan Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yenilikçi standında hayata geçirilen ve yapımı planlanan enerji projelerinin üzerinde yer aldığı dev enerji yatırımları haritası katılımcıların ilgisini çekti.

Türk enerji sektörünün önde gelen şirket yetkilileri ve profesyonellerini ağırlayan 9.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, Akfen Yenilenebilir Enerji yetkilileri de standa ziyaret eden katılımcılara projeler hakkında bilgi verdiler.

Enerji Verimliliği Forumu kapsamında da panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini hakkında politikalar ile stratejiler, uluslararası enerji alanında araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri ile değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.