30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Akenerji’nin Kredisi Yeniden Yapılandırıldı!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Akenerji’nin Yapı ve Kredi Bankası’ndaki 854 milyon dolar tutarındaki kredisinin yapılandırma süreci tamamlandı.

Akenerji, Yapı ve Kredi Bankası ile 2015 yılında imzaladığı kredi sözleşmesini uzun vadeli olarak yeniden yapılandırıldı. Akenerji Genel Müdürü Serhan Gençer, 30. yıllarını kutladıkları 2019 yılının son günlerinde, uzun dönemli finansal sürdürülebilirliği tesis etmek üzere yaptıkları girişimlerin olumlu sonuçlandığını belirtti.

Yapılan görüşmeler sonucunda, Yapı ve Kredi Bankası ile Akenerji arasında ilk bir buçuk yılı anapara ödemesiz dönem olmak üzere TL ve ABD doları cinsinden 5 yıl ve 13 yıl vadeli toplam 854 milyon ABD Doları tutarındaki kredinin yeniden yapılandırılması için yeni bir kredi sözleşmesi imzalandı.

Akenerji’nin yeni kredi sözleşmesiyle finansal sürdürülebilirliğinin pekiştiğini ve rekabetçi bir pozisyon kazandığını kaydeden Gençer, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünyanın, ülkemizin ve enerji sektörünün içinden geçmekte olduğu bu zorlu dönemde kredi yapılandırması için Yapı ve Kredi Bankası ile atılmış olan bu imza, Akenerji’nin yetkin insan kaynağına, 30 yıllık derinleşmiş piyasa deneyimine, güçlü ve öncü sektörel konumuna olan uzun vadeli güvenin tescilidir. Bu güzel haberi tüm paydaşlarımızla müjdelemenin mutluluğu içindeyiz. Şirketimiz bu imza ile sektörde ayrıcalıklı konumunu bir kez daha ortaya koymuştur. Akenerji, finansal sürdürülebilirlik adına attığı bu önemli adımdan aldığı güvenle güçlü insan kaynağı, teknolojiyi takip eden üretim kapasitesi ve yenilikçi piyasa yaklaşım ve ürünleriyle ülkemize daha çok değer katmaya devam edecektir.”

Kaynak: NTV

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.