30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Akaryakıt Sektörü İçin Yeni Bir Yönetmelik Yürürlüğe Girdi!

ANKARA (Enerji Portalı) – ÇŞB, Benzin ve Naftanın Depolanması ve Dağıtılmasından Kaynaklanan Uçucu Organik Bileşik Emisyonlarının Kontrolü hakkında bir yönetmelik yayımladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB), “Benzin ve Naftanın Depolanması ve Dağıtılmasından Kaynaklanan Uçucu Organik Bileşik Emisyonlarının Kontrolü” hakkında bir yönetmelik yayımladı.

30616 Sayılı Resmi Gazete’de yer yönetmeliği amacı; benzin ve naftanın depolanması, dolumu, bir terminalden diğerine veya bir terminalden akaryakıt istasyonuna nakliyesi ile akaryakıt istasyonlarında motorlu taşıtlara yakıt doldurulması sırasında yapılan/kullanılan işlem, tesis ve tankerlerden salınan uçucu organik bileşikleri azaltmak sureti ile hava kirliliği ile mücadele etmek olarak belirtiliyor.

Yeni çıkan yönetmelik, benzin ve naftanın terminallerde veya akaryakıt istasyonlarında depolanması ve dolumu için kullanılan her türlü düzeneği ve ayrıca benzin ve naftanın terminaller arası veya bir terminalden akaryakıt istasyonuna taşınması için kullanılan tankerler ile akaryakıt istasyonlarının kurulumu ve işletimine ilişkin gereklilikleri kapsıyor.

İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz: Benzin ve Nafta Emisyon Kontrolü Yönetmeliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.