30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ahiler Kalkınma Ajansı Enerji Verimliliği Bilgilendirme Toplantılarına Başladı!

NEVŞEHİR (Enerji Portalı) – Ahiler Kalkınma Ajansı, Enerji Verimliliği ile ilgili bilgilendirme toplantıların ilkini Nevşehir’de gerçekleştirdi.

Ahiler Kalkınma Ajansı, Enerji Verimliliği ile ilgili bilgilendirme Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde illerinde düzenleyeceği toplantıların ilkini Nevşehir’de gerçekleştirdi. Toplantıda, iş yerlerinde enerjinin verimli kullanılarak kârlılığın artırılmasına yönelik alınabilecek tedbirler, enerji etüdü yöntemleri, enerji yönetimi, teknik ve yasal standartlar hakkında uzman tarafından bilgiler aktarıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı, kamu otoriteleri “Enerji Verimliliği” konusuna büyük önem verdiğine dikkat çekerek bu konuda teknik ve mali destek almak isteyen girişimcilere çeşitli olanaklar sunduğunu vurguladı.

Toplantıda, iş yerlerinde enerji etüdü yaptırmak ve etüt sonucunda makine-ekipman değişimi yapmak isteyen katılımcı firmaların finans desteği alabileceği imkanlar anlatıldı.

Katılımcılara, KOSGEB’in KOBİ’lere Enerji Verimliliği Desteği ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) destek programları hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.