30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


AFJET’in Afyon’a Katkısı Büyük

AFYON (Enerji Portalı) – Afyonkarahisar’da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencileri, AFJET Jeotermal Enerji Tesisi ve Afyon Enerji ve Gübre AŞ’yi ziyaret etti.

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Sosyal Etkinlikler Komisyonu, AFJET Jeotermal Enerji Tesisi ve Afyon Enerji ve Gübre AŞ iş birliğiyle düzenlenen teknik geziye katılan Elektrik Elektronik Bölümü öğrencileri, enerji üretim sahalarını incelediler. Mühendis adaylarının ilk durak yeri AFJET Jeotermal Enerji Tesisi oldu.

“Afjet’in Afyon’a Katkısı Büyük”

Burada AFJET AŞ İşletme Müdürü Cihan Şahin, öğrencilere AFJET AŞ Gecek Isı Merkezi ve AFJES ORC Santrali içerisindeki jeotermal enerji ve elektrik elektronik sistemleri hakkında bilgiler verdi. AFJET Jeotermal Enerji Tesisi’nin Afyonkarahisar’a sağladığı sayısız faydanın bilgisini alan üniversite öğrencileri, İşletme Müdürü Şahin başta olmak üzere emeği geçen herkese ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Tavuk Gübresinden Elektrik Enerjisi Üretiliyor

Daha sonra Afyon Enerji ve Gübre AŞ’ye geçen öğrenciler, tavuk gübresinden elektrik enerjisi üretilen tesis hakkında Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yurter ve yetkililerden bilgi aldı. Bu tesiste yapılan işlemler sonrası organik ürünlerin üretilmesine büyük katkıda bulunduğu belirtildi. Tavuk gübresinin işlenerek ekonomiye kazandırıldığını gören öğrenciler, Yönetim Kurulu Başkanı Yurter’i tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.