30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ADM Elektrik Dağıtım’ın “Enerji Avcıları” Okullarda

ADM Elektrik Dağıtım Hizmet bölgesinde yaklaşık 3 milyon kişinin hayatını aydınlatan ADM Elektrik Dağıtım, gelecek neslin enerji verimliliği konusunda farkındalık kazanması ve bu bilincin bir davranış biçimi haline gelmesi amacıyla enerji verimliliği eğitim çalışmalarına bu yıl “Enerji Avcıları” isimli proje ile devam ediyor.

ADM Elektrik Dağıtım çevreye, doğaya ve topluma karşı olan sosyal sorumluluk bilinciyle; görevi devraldığı 2008 yılından itibaren gerçekleştirdiği Enerji Verimliliği Haftası etkinliklerini, yıl boyu süren Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesine dönüştürdü. “Enerji Avcıları” projesinde sadece 1 ayda yaklaşık 1.000 öğrenciye ulaşan şirket, 2018 yılında en az 3.000 öğrenciyle buluşmayı planlıyor.

11 – 18 Ocak Enerji Verimliliği Haftası’nın başlaması ile proje faaliyetlerini yoğunlaştıran şirketin deneyimli eğitmenleri, milli servet olan enerjinin verimli kullanılması konusunda küçük yaşlardan itibaren farkındalığı yüksek bir neslin yetişmesi için katkı sağlamayı hedefliyor.

Eğlendirirken Bilinçlendiren Proje

ADM Elektrik Enerji verimliliğini eğlenceli ve miniklerin ilgisini çekecek bir dille anlatan ve drama uzmanlarından destek alan eğitmenler, çocukları sosyal sorumluluk zincirinin bir parçası haline getiriyor. Aynı zamanda projenin ulaştığı her okulda enerjinin verimli kullanılıp kullanılmadığı ölçülüyor. Öğrencilere sunum öncesi ve sonrasında sorular yöneltip, yapılan eğitimin etkisi öğreniliyor. Çocuklara eğitim sonunda enerji puan kartları dağıtılıyor. Bir ay sonra işlenen puan kartları toplanıp, öğrencilerin nerelerde ne kadar tasarruf yapmaya gayret ettikleri takip ediliyor.

Faaliyet bölgelerinde sürdürdükleri başarılı hizmetlerin yanı sıra doğal kaynakların sınırsız olmadığı bilinciyle enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak ve bu yönde bilinç oluşturmayı görev edindiklerini belirten şirket yetkilileri; “Erken yaşlarda yapılan farkındalık çalışmalarının enerji tasarrufunda ülkemiz adına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kurumsal kültürümüzün bir yansıması olarak, toplum merkezli ve insan odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sürdürülebilir bir dünya için her geçen gün enerjinin verimli kullanılması adına ihtiyaç artıyor. Biz de bu proje ile üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek, enerjinin kıymetini bilen tasarrufu bir davranış biçimine getirmiş nesillerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Proje dair en büyük isteğimiz ise faaliyet bölgemizdeki 3 ilde öğrenim gören tüm ana sınıfı öğrencilerine ulaşmak.” şeklinde bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.