30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Adıyaman Üniversitesinde Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışmaları Sürüyor

Adıyaman Üniversitesinde devam eden yenilenebilir enerji üretim çalışmaları ve enerji verimliliği araştırmaları başta Güneş enerjisi olmak üzere Enerji değer katmak üzere devam ediyor.

Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesinde yer alan rüzgar tribünü ayrıca Mühendislik Fakültesi çatısında konumlandırılan GES Verimlilik Ölçüm İstasyonu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu çatısında yer alan havalı güneş kolektörleri, eğitim fakültesi yeni binası çatısında bulunan güneş enerjisi panelleri, tarımsal uygulama alanında yer alan güneş enerji santrali ve güneş enerjili araçları ile üniversite enerji konularındaki çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Türkiye’nin süreki artan ihtiyacı olan Enerji Açığı üniversitelerde yapılan çalışmalarla farklı çözümlerle giderilebilir. Bu doğrultuda değerlendirmede bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Enerji konusu bugünümüzün olduğu gibi yarınımızın da en önemli konuları arasında olmaya devam edecektir. Bu sebeple Üniversite olarak bu konuda araştırma ve uygulamalar yapıyor, bu konudaki çalışmaları da öncelikli olarak destekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.