ADANA (Enerji Portalı) – Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, enerji ihtiyacının bir kısmını FTR binası çatısına kurduğu güneş enerjisi panellerinden karşılıyor.

Bünyesinde bulunan 5 hastane ile 1.550 yatak kapasitesine sahip Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çevre dostu ve verimlilik odaklı uygulamalarıyla yeni bir hastane binası hizmeti anlayışını ortaya koyuyor.

Kamu Özel Birliği (PPP) modeli ile işletilen hastanede Rönesans Holding kuruluşu olan Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından güneş enerjisi sistemi hayata geçirildi. Kurulan güneş enerjisi panellerinden üretilen elektrik ile hastanenin aydınlatılası sağlanıyor.

Hastane binasında ayrıca, “Gün Işığı Sensörü” kullanılarak armatürlerin gerektiği zaman yansıması sağlanarak gereksiz enerji kullanımının önüne geçilmesi sağlanıyor.

Adana Şehir ve Araştırma Hastanesi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı tarafından bir Genelge ile gündeme getirilen “Kamu Binalarında En Az %15 Enerji Verimliliği Sağlanmalı” talebinin de gerçekleştirilmesine çaba gösterilmesi adına bir örnek oldu.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.