30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Abdullah Tancan Kimdir?

Abdullah Tancan, 1966 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Gaziantep’te tamamlayan Tancan, üniversite tahsilini İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamladı.

Daha sonra tekrar Gaziantep’e gelen Tancan, 1988 yılından itibaren Gaziantep PTT Başmüdürlüğünde Mühendis, Şahinbey Telefon Müdür Yardımcısı ve Şehitkamil Telefon Müdürü olarak görevlerini yaptı.

Tancan, 1997 yılından itibaren TEDAŞ Gaziantep Müessese Müdürlüğü’nde Planlama Etüt ve Proje, Müşteriler, Müessese Müdürlüğü ve Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu, ayrıca Gaziantep’teki çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında faaliyetlerde yer aldı.

2004 yılından itibaren Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcısı, TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye Elektrik Dağıtım Şebekeleri Rehabilitasyon Projesi Uygulama Birim Başkanı ünvanıyla çalıştıktan sonra 2010 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na Kurul Üyesi olarak atanan Tancan, 2016 Ocak ayına kadar bu görevine devam etti.

Tancan, 2016 yılı Ocak ayından sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atanmış, 24 Haziran seçimlerinin ardından 23/07/2018 tarihindeki 2018/34 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeni kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez’in yardımcılığına getirildi. Abdullah Tancan, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.