30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Abdullah Atalay Kimdir?

Abdullah Atalay Kimdir?
Abdullah Atalay 1963 Yılında Ağrıda doğdu. Abdullah Atalay, ilk orta ve lise öğrenimini Ağrı’da tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun olan Atalay profesyonel kariyerine 1991 yılında Mardin’de Elektrik Mühendisi olarak başladı.
Abdullah Atalay, 1992 -2003 yılları arasında memleketi olan Ağrı’da Mühendis, Baş Mühendis, Şube Müdürü, Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü olarak atandı. Burada üç yıl görev yaptıktan sonra Tedaş Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. İki buçuk yıl süren TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) Genel Müdürlüğü görevine getirildi.  Atalay, BEDAŞ’ın özelleştirilmesinin ardından kurumda Genel Müdür olarak görevine devam etti.
Atalay, CLK Holding Genel Koordinatörü ve ELDER Yönetim Kurulu Üyesiydi.TEDAŞ’A bağlı olarak faaliyet gösteren Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ, (BEDAŞ) özelleştirme ihalesi sonucunda Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat ortaklığı tarafından işletilmeye başlayıncaya kadar BEDAŞ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Abdullah Atalay, TEİAŞ Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.