30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ABD’de Güneş Ve Rüzgar, Enerji Depolamanın Değerini Arttırılacak

Son yayınlanan rapora göre, güneş ve rüzgarın toptan satış fiyatlarının düşeceğini göstermesiyle birlikte şebekenin fiyatlandırma profilinde geliştirmeyi göstermektedir.  Zamanlama, düzenlilik, gibi değişimler enerji depolama talebini arttıracak.

Son yirmi yıldır, gaz santrallerinin hızlı bir şekilde inşa edilmesine rağmen, ABD, yenilenebilir enerjinin egemen olduğu bir elektrik şebekesine doğru hareket ediyor. Bu egemenlik yükseldikçe, ihtiyaçlar değişiyor. İleriye dönük yapılan modellerden bazıları,% 80 ve % 100 güneş ve rüzgar gücüyle çalışan şebekeye geçmek için 12 saat ila üç hafta enerjiyi saklayabilecek enerji depolarına ihtiyacının olacağı belirtiliyor.

ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı (LBNL) tarafından yayımlanan yakın tarihli bir raporda, Yüksek Değişkenli Yenilenebilir Enerjinin geleceği toptan elektrik fiyatlarını etkileyebileceğini belirtiyor. Beklenti, güneş ve rüzgar enerjisinin elektrik piyasasının %50’sine ulaşması ve bunun sonucunda toptan elektrik fiyatlarında agresif aşağı yönlü baskı kurması olacaktır.

Yayınlanan raporda, güneş ve rüzgar enerjisinden üretilen elektriğin giderek artacağı ve bunun doğal sonucu olarak enerji depolama alanlarının artması gerektiği konusu kesinlik kazanmış gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.