30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


ABD’de Bir Kent Daha Temiz Enerjiye Geçme Taahhüdü Verdi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – ABD’nin New Hampshire eyaletinin başkenti Concord’un 2030 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçeceği açıklandı.

Çevre kuruluşu Sierra Club’dan yapılan açıklamaya göre, Concord Belediye Meclisi kenti yüzde 100 temiz ve yenilenebilir enerjiye geçirme hedefini oybirliğiyle kabul etti. Böylece, Concord, yüzde 100 temiz enerjiye geçiş taahhüdünde bulunan ABD’deki 72’nci şehir oldu.

Karar, 2030 yılına kadar elektrik için yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanma hedefini benimsiyor. 2050 yılın kadar da ısınma ve nakliye dahil tüm sektörlerin enerji ihtiyacının yenilenebilir kaynaklardan elde edilmesi öngörülüyor.

Concord Enerji ve Çevre Komitesi, şehrin yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçme hedefine ulaşılması için yol haritası belirleyecek.

Enerji ve Çevre Komitesi Üyesi Rich Maher, “Concord’un yenilenebilir enerji konusundaki taahhüdü aynı zamanda temiz hava, ekonomik büyüme ve toplumumuz için sağlıklı bir geleceğe olan bağlılığımızın göstergesidir.” dedi.

Kentin şimdi bu hedefe ulaşmak için stratejik planını yaratmaya odaklanması gerektiğini vurgulayan Maher, “Bu da yüzde 100 temiz enerjinin, Concord’daki herkes için uygun fiyatlı enerji, yeni bir iş ve temiz hava gibi faydalara yol açmasını sağlamalıdır. Başkentimizden ve temiz bir enerji geleceğine zaten bağlı olan diğer şehirlerden gelen liderlik, tüm New Hampshire sakinleri için daha sağlıklı ve daha adil bir enerji sisteminin yolunu açıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir