30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ABB Solar İnvertör İşinden Çıkacak

İSTANBUL (Enerji Portalı), İtalyan FIMER S.p.A şirketi, ABB’nin solar invertör işletmesini satın almak için bir anlaşma imzaladıklarını açıkladı. Bu işlem ile birlikte, ABB’nin artık solar invertör işinden çıkacağı ve bu iş portföyünü diğer büyüme pazarlarına odaklanacağı belirtildi.

Her iki şirket de müşteriler ve çalışanlar için yumuşak bir geçiş sağlanacağı belirtilirken, FIMER mevcut tüm garantileri yerine getireceklerini belirtiyor.

430 milyon dolarlık satış…

ABB 2019 yılının ikinci çeyreğinde vergi iadesi sonrası operasyonel olmayan yaklaşık 430 milyon dolarlık bir bedel almayı planladıklarını belirtiyor. Bu ücretin yüzde 75’i nakit nakit olarak ödenecek. Satış işleminin 2020’nin ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

ABB’nin Elektrifikasyon sektörü Başkanı Tarak Mehta:

“Bu elden çıkarma, rekabeti güçlendirmek, gelir kalitesine ve daha yüksek büyüme segmentlerine odaklanmak için devam eden sistematik portföy yönetimi stratejimizle aynı doğrultuda. Solar, FIMER için köklü ve kilit bir odak noktasıdır ve bu nedenle ABB’nin solar invertör işini sahipleneceklerine inanıyoruz.”

FIMER İcra Kurulu Başkanı Filippo Carzaniga,FIMER’in güneş enerjisi işlerine odaklanmasının bu entegrasyonla daha da artacağı için gelişimimizdeki bu adımı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak:ABB

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.