ABB Elektrifikasyon Ürünleri Bölümü, ABB AbilityTM Electrical Distribution Control System Platformu’nun tanıtımını iki farklı organizasyonla Kozyatağı Hilton ve Gebze Ramada Oteli’nde gerçekleştirdi.

Lansmanların; ABB Elektrifikasyon Ürünleri Global Devre Kesici Ürün Müdürü Nicola Scarpelli ve ABB Türkiye Devre Kesici Ürün Pazarlama Uzmanı Aslı Yağlı tarafından gerçekleştirildiğini söyleyen yetkililer, “Etkinliklerde; proje firmaları, endüstri alanındaki son kullanıcı firmalar ve ana müteahhit firmalar yer aldı. ABB AbilityTM dijital ürün ve çözümlerinin bir parçası olan Electrical Distribution Control System; genel özellikleri, sistem mimarisi ve kullanıcılara sağladığı avantajlar tanıtıldı. Sistem mimarisi örnek lansman panosu üzerinde incelendikten sonra ilgili web sitesi üzerinden mevcut tesislere erişilerek, platform tüm detayları ile katılımcılara aktarıldı” dediler.

ABB AbilityTM EDCS’nin; bir elektrik sistemini izlemek, optimize ve kontrol etmek için tasarlanmış yenilikçi bulut-bilgi işlem tabanlı bir platform olduğunu belirten yetkililer, şunları aktardılar: “ABB AbilityTM EDCS, bir tesisteki alçak gerilim elektrik ekipmanlarını Nesnelerin İnterneti’ne bağlar ve müşterilere sistem performansını bütünüyle geliştirmek için gerçek zamanlı bilgileri ve geçmiş trendleri sunar. Bu platform ayrıca, raporlama fonksiyonları, dokümanlara anında erişim ile varlıkların uzaktan teşhis edilmesi gibi özelliklerle bakımın daha basit ve daha etkili olmasını sağlar. İlk kez 2016 yılında Hannover’de Ekip SmartVision olarak piyasaya sürülmüş ve ABB AbilityTM Platformu altında elektrik dağıtım çözümünün daha geniş bir potansiyelini karşılayacak şekilde yeniden isimlendirilmiştir.”