30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


AA ve TİKA “Enerji Muhabirliği Eğitimi” Düzenleniyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Anadolu Ajansı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ev sahipliğinde yabancı gazeteciler için “Enerji Muhabirliği Eğitimi” düzenleniyor.

Anadolu Ajansı (AA) ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ev sahipliğinde yabancı gazeteciler için “Enerji Muhabirliği Eğitimi” düzenleniyor. AA’nın nitelikli alan muhabiri yetiştirme vizyonu çerçevesinde ve TİKA’nın muhabir yetiştirme programı kapsamında, AA Haber Akademisi bünyesinde düzenlenen eğitim programına Cezayir, Filistin, Irak, Libya, Lübnan, Tunus, Ürdün ve Yemen’den 20 kursiyer katılıyor. Türkçe anlatılacak derslerde Arapçaya simültane çeviri desteği sağlanacak.

Katılımcılara, enerji muhabirliği, enerji haber yazım teknikleri, infografiğin, fotoğrafın ve görüntünün habere katkısı gibi teknik eğitimlerin yanı sıra enerji diplomasisi, enerji ilişkileri ve güvenliği, enerji hukuku, uluslararası enerji politikalarında dönüşüm ve bölgesel enerji politikaları, uluslararası enerji kurumları ile enerji ekonomisi alanlarında eğitimler verilecek.

Enerji Muhabirliği Eğitimi 29 Mart’a kadar devam edecek. Pratik ve teorik olarak 77 saatlik ders programını başarıyla tamamlayan katılımcılar, sertifika almaya hak kazanacak. Programda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığından uzmanların yanı sıra Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Oktay Tanrısever ve Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsünden Avukat Süleyman Boşça gibi alanında uzman eğitmenler ders verecek.

AA Haber Akademisi Koordinatör Yardımcısı Hayri Çetinkuş, AA Haber Akademisi bünyesinde belirli aralıklarla dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen yabancı gazetecilere eğitim verdiklerini belirterek, “Dost ve kardeş ülkelerden gelen gazetecilere verdiğimiz bu tür eğitimleri kamu diplomasisine katkı sunacağı düşüncesiyle düzenliyoruz.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.