30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


81 İldeki Lise ve Üniversite Öğrencilerine Güneş Enerjisi Anlatılacak!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Technicall Yenilenebilir Enerji şirketi, 2019 yılına dair yapmayı planladığını eğitimlere dair açıklamalarda bulundu.

Technicall Yenilenebilir Enerji şirketi, 2019 yılına dair yapmayı planladığını eğitimlere dair açıklamalarda bulundu. 2019 yılında, başta Yenilenebilir Enerji Bölümü olan Meslek Liselerimiz olmak üzere yakın çevredeki tüm meslek liselerinde yapmayı planladığı Güneş Enerjisi seminerleri etkinliğinde bu hafta, Gebze Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeydik. Teknisyen adaylarının yenilenebilir enerji teknolojilerine olan ilgisi ve sordukları sorular ile oldukça verimli bir seminer gerçekleştirildiği ifade edildi.

“Gerçek anlamda ‘meslek lisesi memleket meselesi’ sloganına çok inanıyoruz.”

Amaçlarının; güneş enerjisinden elektrik üretimi ve günlük hayatımıza nasıl gireceğini , enerji depolama, akıllı şebekeler , elektrikli araçların güneş enerjisi ile şarj edilmesi vb. teknolojik konularda  yakın gelecekte bizleri nelerin beklediğini, gelişen panel teknolojileriyle bu sistemlerin evlerimize nasıl entegre edileceğini ve temiz enerjinin ülkemize olan yararlarını genç öğrenci arkadaşlarımıza anlatmak olduğunu belirten şirket yetkilileri, “Gerçek anlamda ‘meslek lisesi memleket meselesi’ sloganına çok inanıyoruz ve yenilenebilir enerji teknolojileri konusunda, kendimize görev addettiğimiz bu seminerleri, ulaşabildiğimiz kadar çok genç teknisyen adayıyla gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin yenilenebilir enerji konusunda, ilerleyen yıllarda ihtiyaç duyacağı yetişmiş genç iş gücü ihtiyacı düşünüldüğünde, seminerlerimizin sayısını arttırmayı hedefliyoruz.” diye bildirdi.

“Genç Güneş 2019 seminerleri ile 81 il 81 üniversite sloganı ile şubat ayında başlayacak.”

Liselerden sonra üniversite öğrencilerine yönelik eğitimler de düzenlemeyi planladıklarını söyleyen şirket yetkilileri, “Temiz enerji kaynaklarından olan güneş enerjisini sadece meslek liselerinde değil, aynı zamanda üniversitelerde de anlatıyoruz. Bu kapsamda üzerinde çalıştığımız “Genç Güneş 2019” seminerleri ile 81 il 81 üniversite sloganı ile şubat ayında, başta mühendislik bölümü öğrencileri olmak üzere, tüm üniversiteli gençlerimizle buluşmayı hedefliyoruz.” diye ifade etti.

1 Yorum

  • Muvaffak GÖZAYDIN dedi ki:

    Çok güzel bir proje .
    Zamanı geldikçe bilgi de verirseniz çok teşekkür ederiz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.