30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


700 Maden Sahası Aramalara Açılacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 700 adet maden sahasını ihale edilmek üzere aramalara açacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 388 adet IV. Grup ve 312 adet II. Grup olmak üzere toplam 700 adet maden sahası ihale edilmek üzere aramalara açılacak.

Söz konusu sahaların koordinat dökümleri, alanlarını ve ihale tarihlerini içeren listeler, Genel Müdürlüğün internet sayfasında en az 15 gün önce ilan edilecek.

Başvurular sahanın ihalesinin yapılacağı tarihte ve 09:00 – 09:30 saatleri arasında Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Konferans Salonunda İhale Komisyonuna doğrudan yapılacak. Posta veya diğer yollardan yapılan başvurular geçersiz sayılacak.

Aramalara açılan sahalara yapılacak başvurularda Teklif mektubu ve ihale teminatını ayrı ayrı kapalı zarflar içinde, zarfın üzerine Gerçek kişiler için, ihale edilecek sahanın İli, Erişim No, Müracaatçının Adı Soyadı, T.C. Kimlik No, Tüzel kişiler için ihale edilecek sahanın İli, Erişim No, Unvanı, Vergi No, Vergi Dairesi, varsa Vekilin Adı Soyadı, T.C. Kimlik No bilgilerinin yazılması gerekiyor.

İhale teminatı, teklif edilen ihale bedelinin yüzde 20’sinden ve taban ihale bedelinden az olamayacak.

İhaleler kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılacak.

Müracaatçıların, ihale şartname bedeli olan 600 lirayı Vakıfbank “Banko Önü Tahsilat”, İnternet Bankacılığı”, “Call Center” ve “ATM” tahsilat yöntemlerinden herhangi birini kullanarak yatırabilecek.

İhale Şartnamesi, Genel Müdürlük internet sayfasında yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.