30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı’na Sayılı Günler Kaldı

İstanbul Büyükşehir Beledyesi’nin bir iştiraki olan İGDAŞ’ın Türkiye’nin ‘enerjide merkez ülke’ stratejisi doğrultusunda en önemli organizasyonu olan INGAS 2017, 2-3 Kasım’da dünyanın önde gelen sektör temsilcilerini İstanbul’da bir araya getirerek sektörün geleceğine ışık tutacak.

Bu yıl ‘Doğalgazın Geleceğine Köprü’ ana temasıyla gerçekleştirilecek olan İGDAŞ’ın dev organizasyonu INGAS 2017, dünyanın önde gelen 20 ülkesinden yabancı temsilcileri İstanbul’da buluşturuyor. 2-3 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek INGAS 2017 hakkında bilgi veren İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, “Bu yıl fuarla birlikte ziyaretçilerle buluşacak olan INGAS 2017, Türkiye’nin ‘enerjide merkez ülke’ stratejisine hizmet ederek İGDAŞ’ın bu alandaki sorumluluğunun bir kısmını yerine getirmemizi sağlayacak” dedi.

“HASSASİYET VE DESTEĞİ ÇOK DEĞERLİ BULUYORUM”

Dünya doğalgaz devlerini İstanbul’da buluşturacak olan 7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı’na (INGAS 2017) sayılı günler kaldı. İGDAŞ’ın Türkiye’nin en büyük kongre ve fuar organizasyonlarından biri olarak hayata geçirdiği INGAS 2017 ile ilgili konuşan İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, enerji sektörünün ülke ekonomisi için çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Hükümetimizin enerji sektörünün gelişimine gösterdiği hassasiyet ve desteği çok değerli buluyorum. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın eş zamanlı yürüttüğü birçok projeyle vücut bulan ‘enerjide merkez ülke’ stratejisine sektördeki her kurum ve kuruluşun sahip çıkması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

“INGAS: YENİ FİKİRLERİN ULUSLARARASI PLATFORMU”

Her zaman olduğu gibi bu yıl da sektöre büyük katkı sağlaması beklenen INGAS 2017’nin sektörün geleceğine ışık tutacağını ifade eden Çevik, “Dünyada doğalgaz sektörünün en saygın organizasyonlarından biri olarak kabul gören INGAS, her zaman olduğu gibi bilgi ve deneyimin yanı sıra en yeni fikirlerin, buluşların ve öngörülerin paylaşıldığı uluslararası bir platform olacak. ‘Doğalgazın Geleceğine Köprü’ kuracağımız INGAS, katılımcılara çok kapsamlı ve ufuk açıcı bir içerik sunacak. Bu doğrultuda da ağırlıklı olarak değişim, inovasyon, yeni teknolojiler ve AR-GE konuları ele alınacak” dedi.

Kanalıma Abone Olun!

“5 BİNİN ÜZERİNDE TEMSİLCİYİ BULUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ”

Doğalgaz jeopolitiği, arz güvenliği, doğalgaz işletmeciliği, iklim ve çevre gibi konuların da INGAS 2017’nin başlıkları arasında yer aldığını belirten İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, “Dünyanın dört bir yanından, yirmiden fazla ülkeden, doğalgaz sektörünün önemli temsilcileri, bu konuları ele almak için INGAS’ta bir araya gelecek. Bu yıl geniş kapsamlı bir fuar, INGAS’ın bünyesinde yerini alacak. Fuarın ikili iş görüşmeleri için etkili bir platform olduğunu biliyoruz. İnanıyorum ki; bu platformda yerli ve yabancı birçok firma için ciddi bir iş hacmi ortaya çıkacak. Fuarla birlikte, INGAS’a olan katılım daha da artacak. Bu yıl INGAS’da, yurtiçinden ve yurtdışından 5 binin üzerinde uzman ve sektör temsilcisini buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.