30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


7 Farklı Enerji Projesinde Acele Kamulaştırma Yapılacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 31282 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları’na göre, çeşitli enerji projeleri için acele kamulaştırmalar yapılacak.

Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre farklı illerde acele kamulaştırma yapılacak olan projeler:

>> 5 Farklı Enerji Nakil Hattı
>> 9G3015 Doğanpınar DM-Boztepe KÖK Enerji Nakil Hattı
>> OSB TM-Gölköy DM Enerji Nakil Hattı
>> TUV KÖK-Dikmen KÖK Enerji Nakil Hattı
>> 380/154 kV Çınar 380 Trafo Merkezi Projesi
>> Karayel Hidroelektrik Santrali
>> Ömerli Rüzgâr Enerji Santrali

5 Farklı Enerji Nakil Hattı

Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhları Gösterilen Enerji Nakil Hatlarının Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâhlara İsabet Eden Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3103) için tıklayınız.

9G3015 Doğanpınar DM-Boztepe KÖK Enerji Nakil Hattı

Gaziantep İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “9G3015 Doğanpınar DM-Boztepe KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3104) için tıklayınız.

OSB TM-Gölköy DM Enerji Nakil Hattı

Kastamonu İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “OSB TM-Gölköy DM Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3105) için tıklayınız.

TUV KÖK-Dikmen KÖK Enerji Nakil Hattı

Ankara İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “TUV KÖK-Dikmen KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3106) için tıklayınız.

380/154 kV Çınar 380 Trafo Merkezi Projesi

380/154 kV Çınar 380 Trafo Merkezi Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3107) için tıklayınız.

Karayel Hidroelektrik Santrali

Karayel Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla, Amasya İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3108) için tıklayınız.

Ömerli Rüzgâr Enerji Santrali

Ömerli Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla İstanbul İli, Silivri İlçesinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3109) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.