30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


6 Yılda 6 Bin Gülümsetme

İSTANBUL (Enerji Portalı) – UEDAŞ’ın yardıma muhtaç çocuklara el uzattığı projesi “Kardeşim Üşümesin” bu yıl yeniden çocukları ısıtacak. Toplamda bin çocuğa ulaşılması hedeflenirken, projenin ilk etabında Bursa’nın Büyükorhan İlçesi’nde 109 öğrenciye mont, atkı, bere ve eldiven yardımı yapıldı.

Limak Enerji bünyesinde faaliyet gösteren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleriyle vatandaşa dokunuyor.Soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin üşümemesi için hayata geçirilen “Kardeşim Üşümesin” projesini bu yıl 6. kez gerçekleştirecek olan UEDAŞ, projenin ilk etabına Bursa’nın Büyükorhan ilçesinden başladı.

MEB ve Uludağ Üniversitesi de destek verdi…

Düzenlenen programa, Büyükorhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Recai Arvas ve Limak Enerji Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce katıldı. Programın ardından 109 öğrenciye kışlık giyecek yardımı yapılırken, UEDAŞ ekiplerine Uludağ Üniversitesi İnsan Kaynakları Topluluğu (ULİNKA) öğrencileri de destek verdi.

2013’ten bugüne kadar 6 bin gülümseme…

Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yürütülen projeyle birlikte, bakanlığın belirlediği kırsal bölgelerdeki okullarda kışlık giyim yardımı yapılıyor. Proje kapsamında 1000 öğrenciye mont, atkı, bere, eldiven yardımı yapılması hedefleniyor. Böylelikle, projenin başlangıç tarihi olan 2013 yılından itibaren toplamda 6 bin çocuğun kışlık giyecek ihtiyacı karşılanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.