30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


6 Farklı Enerji Projesine Acele Kamulaştırma Kararı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, 6 farklı enerji projesi için acele kamulaştırmalar yapılacak.

Bugün 31560 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre altı farklı enerji projesine acele kamulaştırma yapılacak.

>> Otluca DM-Çatak KÖK Enerji Nakil Hattı
>> 154 kV Palandöken Trafo Merkezi Projesi
>> 420 kV Karasu Seri Kapasitör Merkezi Projesi
>> Mevcut Sulama Hatları İrtibatı Enerji Nakil Hattı
>> Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi
>> Lityum-İyon Batarya Üretim Tesisi

Mersin İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “Otluca DM-Çatak KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4341) için tıklayınız.

“154 kV Palandöken Trafo Merkezi Projesi” Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4343) için tıklayınız.

“420 kV Karasu Seri Kapasitör Merkezi Projesi” Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4344) için tıklayınız.

Konya İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “Mevcut Sulama Hatları İrtibatı Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4345) için tıklayınız.

Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesinin Sınırlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4347) için tıklayınız.

Kayseri İlinde Yapılacak Olan Lityum-İyon Batarya Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 4348) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.