30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


5 Üniversite Akademisyen Arıyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) –Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi çok sayıda akademisyen (Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi) alımı yapıyor.

Üniversite rektörlüklerinden yapılan açıklamada  üniversitede enerji ile alakalı farklı bölümlerine farklı alanlardan mezun olmuş akademisyen alımı yapılacağı bildirildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümüne 1 Doçent alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

BirimBölümAnabilim DalıAdediKadro UnvanıDereceAÇIKLAMA
Beden Eğitimi
ve Spor Yüksekokulu
Spor YöneticiliğiSpor Yönetim Bilimleri1Doçent1Spor bilimleri alanında doçent unvanını almış olmak ve sporda iletişim ve karar verme konularında çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatıİngiliz Dili ve Edebiyatı1Dr. Öğr. Üyesi5Çağdaş İskoç Tiyatrosu üzerine çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeYönetim ve Organizasyon1Doçent1Doçentliğini yönetim ve strateji alanında almış olmak, strateji yönetimi, yenilik ve kurumsal yönetim alanında çalışmaları olmak.
Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiYenilenebilir Enerji Sistemleri1Doçent1enerji sistemleri mühendisliği alanında almış olup güneş enerjisi ve enerji verimliliği\nkonularında çalışmalar yapmış olmak.”}”>Doçentliğini enerji sistemleri mühendisliği alanında almış olup güneş enerjisi ve enerji verimliliği konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiYapı Malzemesi1Doçent1Doçentliğini inşaat mühendisliği alanında almış olmak. Fiber katkılı betonlar ve optimizasyon ile ilgili çalışmaları olmak.
Mühendislik FakültesiMakine MühendisliğiMekanik1Dr. Öğr. Üyesi5Makine mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Kemik ve kıkırdak biyomekaniği üzerinde çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikToplu Beslenme Sistemleri1Doktor Öğretim Üyesi4Tıp fakültesi fizyoloji anabilim dalında doktora yapmış olmak, kemoterapotik ilaç indüksiyonlarına bağlı gelişen çeşitli organ toksisiteleri ve hasarları konuları üzerine çalışmaları bulunmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikToplum Beslenmesi1Doktor Öğretim Üyesi4Sucu tıbbi bitkilerin doku kültürü teknikleri ile üretimi ve antioksidan özellikleri üzerine çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri
Fakültesi
HemşirelikHalk Sağlığı Hemşireliği1Doçent1Halk Sağlığı boyutunda Kist Hidatik ile ilgili çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikPsikiyatri Hemşireliği1Dr. Öğr. Üyesi5Hemşirelik bölümü mezunu olup doktorasını psikiyatri hemşireliği anabilim dalında yapmış olmak. Bulanık mantık modeli ve intihar risk değerlendirmesi alanında çalışmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiOdyolojiOdyoloji1Dr. Öğr. Üyesi4Uzmanlığını kulak burun boğaz alanında yapmış olmak ve yenidoğan işitme tarama testi konusunda çalışmış olmak.
Sağlık
Hizmetleri MYO
Tıbbı Hizmetler ve TekniklerOptisyenlik1Dr. Öğr.
Üyesi
4Matematiksel fizik alanında doktora derecesine sahip olmak.
Sağlık Hizmetleri MYOTıbbı Hizmetler ve TekniklerTıbbi Görüntüleme Teknikleri1Dr. Öğr. Üyesi4Nükleer fizik alanında doktora derecesine sahip olmak ve radyasyon zırh üzerine çalışmaları olmak.
Sosyal Bilimler MYOOtel, Lokanta ve İkram HizmetleriPastacılık ve Ekmekçilik1Dr. Öğr. Üyesi4Doktorasını besin hijyeni bölümü/alanında yapmış olmak.
Teknik Bilimler MYOMakine ve Metal TeknolojileriÜretim Kalite Kontrol1Dr. Öğr. Üyesi4Endüstri Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak ve elektronik ticarette satın alma davranışları alanında çalışmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriAnesteziyoloji ve Reanimasyon1Doçent1Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği ve Avrupa Anesteziyoloji Birliği (ESA) Yeterlilik Belgesi almış olmak. Farklı anestezi tekniklerinin göz içi basıncına etkileri ile ilgili çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve Travmatoloji1Dr. Öğr. Üyesi5Uzmanlığını Ortopedi ve Travmatoloji alanında yapmış olmak ve Stabil olmayan posterior sternoklavikular eklem çıkığı üzerine çalışması olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÜroloji1Dr. Öğr. Üyesi5Üreter taşlarının medikal ekspulsif tedavisi konusunda çalışma yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluYeni MedyaYeni Medya1Dr. Öğr. Üyesi4Radyo, televizyon ve sinema alanında doktora yapmış olmak. Görüntü yönetmenliği, dizi ve belgesel film alanlarında prodüksiyon tecrübesine sahip olmak.
Sağlık Hizmetleri MYOTıbbi Hizmetler ve TekniklerAnestezi1Dr. Öğr. Üyesi5Anestezik kaynaklı oksidatif stres üzerine sirkadiyen ritim gen/proteinlerinin etkisi konusunda çalışması olmak.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı için tıklayınız

İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümüne 1 Doçent, Enerji Enstitüsü Yenilenebilir Enerji bölümüne 1 Profesör alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

BİRİMİANABİLİM DALIPROFESÖRDOÇENTDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİNİTELİĞİ
Kadro
Adedi
Kadro
Der.
Kadro
Adedi
Kadro
Der.
Kadro
Adedi
Kadro
Der.
BİLGİSAYAR ve BİLİŞİM FAK.Bilgisayar Mühendisliği14Tıbbi Görünteleme ve Görüntü Kalitesi Değerlendirme alanlarında çalışmaları olmak.
DENİZCİLİK FAKÜLTESİGemi Makinaları İşletme Müh.14Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği lisans mezunu olup, gemilerde alternatif yakıt kullanımı konusunda çalışmaları olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAK.Elektronik ve Haberleşme Müh.11Periyodik Yüklü Dalga Kılavuzları ve Yürüyen Dalga Kuvvetlendiricileri konularında çalışmaları olmak.
14Telsiz haberleşme sistemlerinde işbirlikli ve ağ kodlamalı çoklu erişim teknikleri alanında çalışmaları olmak
14Doğrusal olmayan optik sistemler ve karakterizasyon konularında çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAK.Fizik Müh.11Yoğun madde fiziği alanında nötron, x-ışını ve atomik mikroskop konularında çalışmaları olmak.
11Organik elektronik, nanokristal-polimer etkileşmeleri ve floresan nanosensör konularında çalışmaları olmak.
Moleküler Biyoloji ve Genetik11Deneysel yapısal biyoloji, genomik-proteomik yaklaşımların kanser biyolojisine uygulanması, translasyonel tıp konularında çalışmalar yapmış olmak.
11Floresan mikroskobu yöntemleri kullanarak biyomoleküllerin dinamiklerinin incelenmesi konusunda çalışmaları olmak.
GEMİ İNŞAATI ve DENİZ BİL. FAK.Gemi İnşaatı ve Gemi Mak. Müh.14Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Programı Lisans Mezunu olup, Katmanlı Üretim Teknolojileri ile Hidroelastisite alanlarında çalışmaları olmak.
İNŞAAT FAKÜLTESİGeomatik Müh.15Jeodezi ve Ölçme Teknikleri alanında doktora yapmış atmosferik modelleme konusunda çalışmaları olmak.
İŞLETME FAKÜLTESİEndüstri Müh.11Üretim hatlarının tasarımı ve acil durum tahliye benzetimi alanlarında çalışmaları olmak.
11enerji depolama alternatifleri, çevrimiçi alışveriş alanlarında çalışmaları olmak.”}”>Yalın üretim olgunluğu, enerji depolama alternatifleri, çevrimiçi alışveriş alanlarında çalışmaları olmak.
11Ergonomi, kullanılabilirlik mühendisliği, teknoloji kabulü alanlarında çalışmaları olmak.
11Nicel karar yöntemleri, grup karar verme teknikleri ve ulusal rekabetçilik alanlarında çalışmaları olmak.
15Yurtdışında doktora yapmış olup, medikal karar verme, markov karar süreçleri, sağlık sistemleri mühendisliği alanlarında çalışmaları olmak.
İŞLETME FAKÜLTESİİşletme Müh.11Yurtdışında doktora yapmış olup, sayısal yöntemler alanında çalışmaları olmak.
11Ulaştırma sistemlerinin modellenmesi ve yönetimi, lojistik yönetimi ve optimizasyonu, envanter planlama ve bakım yönetimi alanlarında çalışmaları olmak.
15Şirketler hukuku, şirketlerde kâr payı ve dağıtımı konularında çalışmaları olmak.
Ekonomi14Mekansal Ekonometri, Bayesyen Çıkarım ve Hipotez Testi alanlarında çalışmaları olmak.
MADEN FAKÜLTESİJeofizik Müh.15Elektrik-Elektromanyetik veya Gravite-Manyetik konularında doktora yapmış olup, doktora sonrasında çalışmaları olmak.
Jeoloji Müh.11Mağmatik, Metamorfik Petroloji ve Endüstriyel Hammaddeler konularında çalışmaları olmak
15InSAR ve GPS yöntemleriyle Deprem modellemesi konusunda çalışmaları olmak.
MAKİNA FAKÜLTESİMakina Müh.11İçten yanmalı motorların tribolojisi konusunda çalışmaları olmak.
11Nanogözenekli metal malzemelerin mekaniği konusunda çalışmaları olmak.
15Alumina Fiber ve partikül takviyeli Polimer Matrisli kompozitlerin kırılma davranışları ve hasar analizleri konusunda çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİMimarlık11Mimari tasarımda konut ve tipoloji alanında çalışmaları olmak.
11Yapı Fiziği ve Fiziksel Çevre Kontrolü alanlarında çalışmaları olmak.
14Proje yapım yönetiminde BIM teknolojisi alanında çalışmaları olmak.
15Mimari tasarımda malzeme ve bilişim teknolojileri kullanımı konusunda çalışmaları olmak.
15Mimari tasarım alanında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİPeyzaj Mimarlığı11Peyzaj Mimarlığı alanında ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül almış olmak ve peyzaj mimarlığı kuramı ve tarihi konularında çalışıyor olmak.
İç Mimarlık11İç Mimarlık tasarım ve uygulamaları olmak, çevresel psikoloji ve sergileme tasarımı konularında çalışmaları olmak, geçerli yasa, yönetmelik ve esaslar çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda ödüller almış olmak.
14İç mimari tasarım alanında çalışmalar yapmış olmak.
UÇAK ve UZAY BİL. FAK.Uçak Müh.11Hava Araçları Aeroakustiği konusunda çalışmaları olmak.
AVRASYA YER BİLİMLERİ ENST.İklim ve Deniz Bilimleri14İnsan kaynaklı emisyonların bölgesel hava kalitesine etkisinin meso-scale eulerian kimyasal taşınım modelleme sistemi ile analizlerini çalışmış olmak.
Evrim ve Ekosistem14Doğa ve yer bilimleri alanlarında sistem dinamiği uygulamaları üzerine çalışmaları olmak.
ENERJİ ENST.Yenilenebilir Enerji11Mikro ve Nano Ölçekte Isıl Enerji Transferi ve Dönüşümü, Termofotovoltaik Enerji Harmanlama, Yüksek Isı Akılı Soğutma konularında bilimsel çalışma ve yayın yapmış olmak
TÜRK MUSİKİSİ DEVLET KONSERVATUVARISes Eğitimi Anasanat Dalı11Uzmanlık Alanı Ses Eğitimi olup Türk Müziği Alanında Ses Eğitimi çalışmaları bulunmak, Yükseköğretim Kurumlarında en az 7 yıl ders verme tecrübesi olmak.
TOPLAM111018
İstanbul Teknik Üniversitesi İlanı için tıklayınız.

Sakarya Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Matematiğin Temelleri ve Matematiklojik Anabilim Dalı’na 1 Profesör, Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı’na 2 Doçent alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

İLGİLİ BİRİMADETDERECEUNVANIAÇIKLAMA
DEVLET KONSERVATUVARI TEMEL BİLİMLER BÖLÜMÜ TEMEL BİLİMLER ANASANAT DALI11DOÇENTTürk Halk Müziği alanında doçentlik ünvanı almış olmak, ilgili alanda kuramsal ve uygulamalı çalışmalar yapmış olmak, Sakarya ve çevresi Türk
halk müziği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
DEVLET KONSERVATUVARI TEMEL BİLİMLER BÖLÜMÜ
TEMEL BİLİMLER ANASANAT DALI
13DOÇENTMüzik Eğitimi alanında Doçentlik ünvanı almış olmak, piyano eğitimi ve deşifre konularında lisansüstü çalışmalar yapmış olmak, müzik eğitimi ve psikolojisi konularında çalışmaları bulunmak.
DEVLET KONSERVATUVARI TÜRK HALK OYUNLARI BÖLÜMÜ
TÜRK HALK OYUNLARI ANASANAT DALI
11DOÇENTTürk Halk Oyunları alanında doçentlik ünvanı almış olmak, ilgili alanda kuramsal ve uygulamalı çalışmalar yapmış olmak, Sakarya halk oyunları ve asma davul notasyonu üzerine lisansüstü çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
EĞİTİM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
EĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME ANABİLİM DALI
13DR. ÖĞR. ÜYESİDoktorasını eğitimde ölçme ve değerlendirme bilim dalından almış olması ve test eşitleme, değişen madde fonksiyonu ve çok kategorili bireyselleştirilmiş bilgisayarlı test uygulamaları ile ilgili çalışmalarının bulunması”
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ
MATEMATİĞİN TEMELLERİ VE MATEMATİKLOJİK
ANABİLİM DALI
11PROFESÖRenerji azalımı ve sürekli bağımlılık\” konularında çalışmalar yapmış olmak”}”>Ters problemlerde çözümlerin kararlılığı, enerji azalımı ve sürekli bağımlılık” konularında çalışmalar yapmış olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ
UYGULAMALI PSİKOLOJİ ANABİLİM DALI
12DR. ÖĞR. ÜYESİPsikoloji Lisans mezunu olmak, Y. Lisans ve Doktorasını Klinik psikoloji alanında yapmış olmak, en az üç yıl üniversitelerin psikoloji bölümlerinde ders vermiş olmak. Klinik psikoloji alanında bilişsel davranışçı terapi, emdr, şema ve bibliyoterapi konularında uygulamalı çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ
UYGULAMALI PSİKOLOJİ ANABİLİM DALI
12DR. ÖĞR. ÜYESİPsikoloji Lisans mezunu olmak, Klinik psikoloji doktorası yapmış olmak, en az üç yıl üniversitelerin psikoloji bölümlerinde ders vermiş olmak
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ
UYGULAMALI SOSYOLOJİ ANABİLİM DALI
11PROFESÖRSaha ve kurumsal araştırmalarda tecrübeye sahip olmak; bu çerçevede proje ve saha araştırmaları yapmış olmak ve araştırmalardan oluşmuş kitap yayını yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
ELEKTİRİK VE ELEKTORNİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ELEKTİRİK VE ELEKTORNİK MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DOÇENT“Memristör ve elektromanyetik alan maruziyeti” ve “ekranlama etkinliği” konularında akademik çalışmaları olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
ELEKTİRİK VE ELEKTORNİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ELEKTİRİK VE ELEKTORNİK MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DR. ÖĞR. ÜYESİ“Elektronik” alanında uzmanlığı olmak ve “yapay zeka” konusunda çalışmaları olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
GIDA MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11PROFESÖR“Gıda Mikrobiyolojisi” alanında uzmanlığı olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
GIDA MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DOÇENT“Tahıl İşleme Teknolojisi” ve “Modifiye Nişasta Üretimi” alanlarında uzmanlığı olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
GIDA MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DOÇENT“Meyve Sebze İşleme Teknolojisi” ve “Gıda İşleme Atıklarından Furan Üretimi” alanlarında uzmanlığı olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
GIDA MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DOÇENT“Gıda Biyoteknolojisi” ve “Yenilenebilir Kaynaklardan Biyoyakıt Üretimi” alanlarında uzmanlığı olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
GIDA MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DR. ÖĞR. ÜYESİ“Et ve Et Ürünleri İşleme Teknolojisi” alanında uzmanlığı olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
METALURJİ VE MAZLEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ METALURJİ VE MAZLEME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
11DOÇENTenerji alanında akademik çalışmalar yapmış olmak. Uluslararası proje yapmış veya yapıyor olmak.”}”>Elektro kimyasal enerji alanında akademik çalışmalar yapmış olmak. Uluslararası proje yapmış veya yapıyor olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
METALURJİ VE MAZLEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ METALURJİ VE MAZLEME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
13DOÇENTenerji alanında akademik\nçalışmalar yapmış olmak. Uluslararası proje yapmış veya yapıyor olmak.”}”>Elektro kimyasal enerji alanında akademik çalışmalar yapmış olmak. Uluslararası proje yapmış veya yapıyor olmak.
TIP FAKÜLTESİ
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
GÖĞÜS HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
11DOÇENTAlanında ulusal ve uluslararası yeterlilik belgelerine sahip olmak
TIP FAKÜLTESİ
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ ADLİ TIP ANABİLİM DALI
11DR. ÖĞR. ÜYESİAdli tıp uzmanı olmak. Adli yaş tayininde hem BT hemde MR görüntüleme üzerine çalışmalar yapmış olmak
TIP FAKÜLTESİ
CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ GENEL CERRAHİ ANABİLİM DALI
11DR. ÖĞR. ÜYESİBöbrek Nakli Sertifikası olmak, birinci operatör olarak aktif böbrek nakli yapıyor olmak
Sakarya Üniversitesi İlanı için tıklayınız.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Makine Mühendisliği Anabilim Dalı’na 1 Profesör ve Sakarya Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma Teknolojileri Bölümü Çevre Koruma ve Kontrol Programı’na 1 Doçent alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

İLGİLİ BİRİMADETDERECEUNVANAÇIKLAMA
Teknoloji Fakültesi
Makine Mühendisliği Bölümü Makine Mühendisliği Anabilim Dalı
11ProfesörEnerji, Enerji Sistemleri ve Uygulamaları konularında çalışma yapmış olmak.
Teknoloji Fakültesi
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı
11ProfesörDoçentlik unvanını Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında almış olmak, Hammaddelerden Seramik Üretimi konusunda çalışma yapmış olmak.
Teknoloji Fakültesi
Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü Mühendislik Temel Bilimleri Anabilim Dalı
13DoçentDoçentlik unvanını Kimya alanında almış olmak, Lityum İyon Piller ve Nano Boyutlu Partiküller
konularında çalışma yapmış olmak.
Turizm Fakültesi
Turizm Rehberliği Bölümü
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Anabilim Dalı
11ProfesörDoçentlik unvanını Turizm alanında almış olmak,
Seyahat ve Turizm İşletmeciliği, Turizm Pazarlaması konularında çalışma yapmış olmak.
Turizm Fakültesi
Turizm Rehberliği Bölümü
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Anabilim Dalı
12DoçentDoçentlik unvanını Turizm alanında almış olmak,
Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm Pazarlaması konularında çalışma yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi
Rekreasyon Bölümü Rekreasyon Anabilim Dalı
13DoçentDoçentlik unvanını Rekreasyon alanında almış olmak,
Rekreasyon, Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor konularında çalışma yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı
14Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalında yapmış olmak, Biofeedback ve Spor Psikolojisi konularında çalışma yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Hemşirelik Anabilim Dalı11ProfesörDoçentlik unvanını Hemşirelik Esasları ve Yönetimi alanında almış olmak, Hemşirelik Eğitim Teknolojileri ve Stratejileri konularında çalışma yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Sağlık Yönetimi Anabilim Dalı11DoçentDoçentlik unvanını Sağlık Kurumları Yönetimi alanında almış olmak, Sağlık Yönetiminde Etik, Sağlık Çalışanlarının Davranışları konularında çalışma yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Sağlık Yönetimi Anabilim Dalı13Dr. Öğr. ÜyesiSağlık Personeli ve Hasta Hakları, Personel İlişkileri, Sağlık Hizmetleri Yönetimi konularında çalışma yapmış olmak.
Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Bitki Koruma Bölümü
Bitki Koruma Anabilim Dalı
11ProfesörDoçentlik unvanını Meyve Yetiştiriciliği ve Islahı alanında almış olmak, Meyve Yetiştiriciliği ve Islahı konularında çalışma yapmış olmak.
Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü
Tarla Bitkileri Anabilim Dalı
15Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Tahıllar ve Yemeklik Tane Baklagiller Anabilim Dalında yapmış olmak, Tahıl Yetiştiriciliği ve Islahı, Tahıllarda Kalite Analizi konularında
çalışma yapmış olmak.
Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü
Tarla Bitkileri Anabilim Dalı
15Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Tarla Bitkileri Anabilim Dalında yapmış olmak, Bitki Islahı ve Hibrit Tohum Yetiştirme, Bitki Doku Kültürü ve Gen Aktarma konularında çalışma yapmış olmak.
Sakarya Meslek Yüksekokulu
Çevre Koruma Teknolojileri Bölümü Çevre Koruma ve Kontrol Programı
11DoçentDoçentlik unvanını Çevre Bilimleri ve Mühendisliği alanında almış olmak, Arıtma Teknolojileri, Biyokütle ve Biyogaz Enerjisi konularında çalışma yapmış olmak.
Hendek Meslek Yüksekokulu
Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Makine Programı
11ProfesörDoçentlik unvanını Makina ve Metal Teknolojileri alanında almış olmak, Kompozit Malzemeler konusunda çalışma yapmış olmak.
Hendek Meslek Yüksekokulu
Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Makine, Resim ve Konstrüksiyon Programı
14Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Makine Tasarım ve İmalat Anabilim Dalında yapmış olmak, Metal Şekillendirme ve Numerik Simülasyonlar konularında çalışma yapmış
olmak.
Karasu Meslek Yüksekokulu Makine Metal Teknolojileri Bölümü Kaynak Teknolojisi Programı13DoçentDoçentlik unvanını Malzeme ve Metalurji alanında almış olmak, Çelikler ve Kaynaklı Birleştirmeler konularında çalışma yapmış olmak.
Akyazı Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü İşletme Yönetimi Programı13Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Hukuk alanında yapmış olmak, Anonim Şirketler ve Rekabet Hukuku konularında çalışma yapmış olmak.
Pamukova Meslek Yüksekokulu Park ve Bahçe Bitkileri Bölümü Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı11DoçentDoçentlik unvanını Ziraat Orman ve Su Ürünleri alanında almış olmak, Çayır, Mera ve Yembitkileri ile Çim Alan Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı konularında
çalışma yapmış olmak.
Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Maliye Programı14Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını İktisat Anabilim Dalında yapmış olmak, Uluslararası Finansal Krizler, Makro ve Mikro Ekonomi konularında çalışma yapmış olmak.
Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü
İşletme Yönetimi Programı
12Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını İşletme Anabilim Dalında yapmış olmak, Satın Alma Davranışları ve Online Alışveriş konularında çalışma yapmış olmak .
Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü
İşletme Yönetimi Programı
14Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını İşletme Anabilim Dalında yapmış olmak, Stratejik Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kaynaklara Dayalı Yaklaşım konularında çalışma yapmış olmak.
Arifiye Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Mekatronik Programı13Dr. Öğr. ÜyesiElektrikli Araçlar, Kontrol ve Yönetim Sistemleri ve Hibrit Haberleşme Altyapısı konularında çalışma yapmış olmak.
Arifiye Meslek Yüksekokulu
Motorlu Araçlar ve Ulaşım Teknolojileri Bölümü Otomotiv Teknolojisi Programı
14Dr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Otomotiv Mühendisliği Anabilim Dalında yapmış olmak, Motor Tasarımı ve Analizi, Homojen Dolgulu Motorlar konularında çalışma yapmış olmak.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İlanı için tıklayınız.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Enerji programına 3 Öğretim Görevlisi alımının da yer aldığı ihtiyaç duyulan personel listesi şöyle:

Unvanıİlanın Çıkılacağı BirimBölümüAnabilim Dalı / ProgramıKadro DerecesiKadro SayısıALESYabancı DilBaşvuru Yeriİlan Özel Şart
Öğr.Gör. (Ders Verecekİlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriArap Dili ve Belagatı317050İlahiyat Fakültesiİlahiyat Fakültesi mezunu, Arap Dili ve Belagatı alanında tezli yüksek lisans
yapmış olmak.
Öğr.Gör. (Ders Verecek)Burdur Sağlık Hizmetleri MYOTıbbi Hizmetler ve Tekniklerİlk ve Acil Yardım3170MuafBurdur Sağlık Hizmetleri MYOHemşirelik veya Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans mezunu, Sağlık Bilimleri alanında tezli yüksek lisans yapmış, lisans mezuniyetinden sonra yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl ders verme deneyimine
sahibi olmak.
Öğr.Gör. (Ders Verecek)Teknik Bilimler MYOElektirik ve EnerjiHibrid ve Elektirikli Taşıtlar Teknolojisi3170MuafTeknik Bilimler MYOElektrik veya Elektrik- Elektronik mühendisliği mezunu, alanında tezli
yüksek lisans yapmış olmak.
Öğr.Gör. (Ders Verecek)Teknik Bilimler MYOElektirik ve EnerjiHibrid ve Elektirikli Taşıtlar Teknolojisi3170MuafTeknik Bilimler MYOOtomotiv Öğretmenliği veya Otomotiv Mühendisliği mezunu,
alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Öğr.Gör. (Ders Verecek)Çavdır MYOSosyal Hizmetler ve DanışmanlıkSosyal Hizmetler6170MuafÇavdır MYOSosyal Hizmetler lisans mezunu, tezli yüksek lisans yapmış, lisans mezuniyetinden sonra sosyal hizmet alanında en az 10 yıl deneyim sahibi
olmak.
Öğr.Gör. (Ders Verecek))Çavdır MYOMülkiyet Koruma ve Güvenlikİş Sağlığı ve Güvenliği6170MuafÇavdır MYOÇalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü mezunu, alanında tezli yüksek lisans yapmış, lisans mezuniyetinden sonra yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl ders verme deneyimine
sahibi olmak.
Öğr.Gör. (Ders Verecek)Teknik Bilimler MYOElektrik ve EnerjiDoğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi3170MuafTeknik Bilimler MYOTesisat Öğretmenliği mezunu, Enerji Sistemleri alanında tezli yüksek lisans yapmış, lisans mezuniyetinden sonra yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl ders verme deneyimine
sahibi olmak.
Öğr.Gör. (Ders Verecek)Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler MYOBilgisayar TeknolojileriBilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon3170MuafBucak Emin Gülmez Teknik Bilimler
MYO
Grafik tasarımı lisans mezunu, Sanat ve tasarım alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Öğr.Gör. (Uygulamalı Birim)Rektörlük (Mezunlarla İlişkiler ve Kariyer Planlama Koordinatörlüğünde
çalıştırılmak üzere)
317050RektörlükEğitim Bilimleri Anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlanı için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.