30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


5. Uluslararası Nükleer Enerji Zirvesi Yaklaşıyor. Dünyanın Göz Bu Fuarda

Nükleer enerji alanında faaliyet gösteren firmaların bir araya geleceği 5. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi, 6 – 7 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Zirve organizasyon komitesinden yapılan açıklamaya göre, nükleer  teknolojide söz sahibi olan Güney Kore, Fransa, Almanya, Rusya, Japonya ve  Finlandiya’dan firmalar nükleer santrallerde iş birliği olanaklarını araştırmak  üzere söz konusu etkinliğe katılacak.

Nükleer enerji santrallerindeki son yeniliklerin ve gelişmelerin  paylaşılacağı zirvede, söz konusu ülkelerden katılacak firmalar, nükleer enerji  alanındaki teknik bilgi transferiyle ticari iş birliği fırsatlarını  değerlendirecek.

Sektörden bine yakın temsilci ve uzmanın katılımının beklendiği  zirvede, güncel araştırmalar ve nükleer teknolojinin geleceği konuları da ele  alınacak.

Güney Kore ilk kez..

Açıklamada görüşlerine yer verilen 5. Uluslararası Nükleer Santraller  Zirvesi ve Fuarı Organizasyon Komitesi Başkanı Koray Tuncer, katılımcı firmaların  hedeflerinin Türkiye ile Ortadoğu ve Afrika’daki nükleer santral projeleri için  iş birlikleri oluşturmak olduğunu kaydetti.

Nükleer enerji üretiminde dünya beşincisi olan Güney Koreli  katılımcıların zirve için İstanbul’a geleceğini aktaran Tuncer, “Güney Kore kendi  nükleer santralini ihraç edebilme kapasitesi olan nadir ülkelerden olması  nedeniyle katılımı çok önemlidir. Güney Kore Uluslararası İşbirliği Nükleer  Derneği ve 4 üye şirketi  Türk firmalarıyla ikili görüşmelerde bulunmak için  zirveye ilk kez gelecek” dedi.  Milliyet

5. Uluslararası Nükleer Enerji Zirvesi Bilgileri için Lütfen Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.