30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

491 Adet Maden Sahası İhale Edilerek Aramalara Açılacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 491 maden sahasını ihale ile aramalar açılacağını duyurdu.

MAPEG, 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 491 adet maden sahası ihale edilmek üzere Maden Kanununun 30. maddesine göre ilan edilerek ihale edilmek üzere aramalara açılacağını duyurdu.

İlgili sahalar, Maden Kanunu’nun 30 uncu maddesi kapsamında ihale edilmek üzere, ilanın resmi gazete yayın tarihinden itibaren en az onbeş gün süre ile http://www.mapeg.gov.tr/ adresinde ilan edilecek.

İlanda, ihalesi yapılacak sahaların; İli, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri yer alacak.

İhaleler kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılacak. İhale ile ilgili usul ve esaslar http://www.mapeg.gov.tr/ adresinde yayımlanacak ihale şartnamesinde belirtilecek.

Müracaatçılar, ihale şartname bedeli olan 1.000,00 TL’yi ödemeleri gerekiyor. İhale Şartnamesi, Genel Müdürlük internet sayfasında yayınlanacak.

MAPEG’in duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir