30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı Aralık Ayında Gerçekleştirilecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) –  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından düzenlenen “4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı” 18-19 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmalarını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın, ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen’in ve Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan’ın yapacağı çalıştay; Türkiye’deki üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketleriyle buluşturacak.

ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, bir ilke imza atarak elektrik dağıtım sektörü özelinde tohum aşama teknoloji girişimlerini sektör ile buluşturmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent ile iş birliği yaptıklarını dile getirdi.

Çeçen, “Fikirlerini geliştiren ve belli aşamaya getiren (Tohum) girişimciler arasından sektöre en yakın olanları seçilerek ELDER Utility Day’de sahne alabilecek. İzleyici olarak yer alan potansiyel girişimciler ve yatırımcılar da yenilikçi fikir ve iş modellerinden haberdar olma ve yükselen girişimler ile tanışma fırsatı elde edebilecekler.” dedi.

Etkinlik süresince ikili görüşmelerin de (B2B) yapılabileceği çalıştayda; elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketlerinin Ar-Ge projelerine yönelik öncelik ve ihtiyaçları, üniversite ve araştırmacıların sektöre yönelik projeleri ile ilgili kurumların Ar-Ge desteklerinin katılımcılarla paylaşılması hedefleniyor.

Çalıştay hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.