30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


4 Enerji Projesine Acele Kamulaştırma Kararı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, 4 farklı enerji projesi için acele kamulaştırmalar yapılacak.

Bugün 31588 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre dört farklı enerji projesine acele kamulaştırma yapılacak.

>> Batı Karadeniz Faz-1 Doğal Gaz Boru Hattı Projesi
>> 9H3130 Kızılkaya-Baldıran Enerji Nakil Hattı
>> 8G7803 Gelinbuğday DM-Muratlı Enerji Nakil Hattı
>> 154 kV Seyhan-Ceyhan-2 Enerji İletim Hattı Yenileme (Yeni Güzergâh) Projesi

Batı Karadeniz Faz-1 Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla Zonguldak İli, Merkez ve Çaycuma İlçeleri Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazlar ile Söz Konusu Proje Kapsamında İnşa Edilecek Sabit Tesisler, Ulaşım Yolları, Enerji Nakil Hatları, Katodik Koruma Hatları ve Anot Yataklarının Yapımı Amacıyla İhtiyaç Duyulan Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4458) için tıklayınız.

Hatay İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “9H3130 Kızılkaya-Baldıran Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4459) için tıklayınız.

Gaziantep İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “8G7803 Gelinbuğday DM-Muratlı Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4460) için tıklayınız.

154 kV Seyhan-Ceyhan-2 Enerji İletim Hattı Yenileme (Yeni Güzergâh) Projesi” Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4461) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.