30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


3MW Makro 1 A.Ş. GES Projesi Geçici Kabulü Gerçekleşti

3MW Makro 1 A.Ş.  DPE SOLAR’A ait MAKRO 1 ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş adına kayıtlı, Kırıkkale İli, Yahşihan İlçesi, Keçili Köyü mevkiinde bulunan 3 MW  gücündeki Lisanssız Güneş Enerjisi Santralinin (GES) geçici kabulü gerçekleştirilmiştir. 

Her biri 1 MW kurulu güce sahip 3 adet lisanssız güneş enerjisi santralinden oluşan tesis 60 dönüm arazi üzerine Projelendirilip Geliştirilmiş. 1 MW güce sahip GES kurmak için yaklaşık 15 dönüm arazi gerekmekte olup, toplam 3MW kapasiteli tesisimizde 45 dönüm arazi güneş panelleri ile kaplanmıştır.

En düşük kapasite ile değerlendirildiğinde, 1 MW’lık bir güç, yaklaşık 300 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu konut tüketim ihtiyacını, sanayi tüketim ihtiyaçları, toplu ulaşım ve resmi kurum sarfiyatları gibi ihtiyaçlar ile çevre aydınlatması gibi enerji ihtiyaçlarının karşılanmasında rol oynayabilir. 

Üretim potansiyeli bakımından değerlendirdiğimizde, 1 MW’lik kurulu gücü olan güneş enerjisi santralinden yıllık ortalama 1 milyon 500 bin kwh elektrik üretildiğini görmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.