30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


325 MW’lık Texas RES Projesi Siemens Gamesa’ya Verildi

TEXAS (Enerji Portalı) – ABD’nin Teksas eyaletinde toplam kurulu gücü 325 MW olan iki yeni kara rüzgâr proje sahası Siemens Gamesa Yenilenebilir Enerji (SGRE)’ye verildi.

Siemens Gamesa Yenilenebilir Enerji (SGRE), ABD’nin Teksas eyaletinde toplam kurulu gücü 325 MW olan iki yeni kara rüzgâr proje sahası ile ödüllendirildi. Projeler arasında 65 SG 5.0-145 rüzgar türbini tedariki ve çok yıllık bir hizmet anlaşması yer alıyor.

Bu galibiyet, Siemens Gamesa‘nın Teksas’taki 6 GW’a yakın toplam kurulu kapasitesini destekliyor. Siemens’e göre eyaletteki ilk 3 Orijinal Ekipman Üreticisinden (OEM) biri olarak konumunu güçlendiriyor. ABD, 34 eyalette kurulu 22 GW ile Siemens Gamesa için önemli bir pazardır.

Tesisler 2021’de hizmete girecek!

Siemens Gamesa, SG 5.0-145 rüzgar türbinlerinin, güç üretimini optimize eden gelişmiş kanat aerodinamiğine sahip yeni bir kontrol sistemine sahip olduklarını açıkladı. 4.0 ile 5.0 arasında değişen esnek bir güç oranına sahip sisteme avantaj olarak belirli saha koşullarına uyan esnek bir çözüm sunar.

Siemens,
>> Türbinin modüler tasarımı,
>> Mekanik kapasitenin artırılmasına ve
>> Lojistik ve inşaat gereksinimlerine
optimum adaptasyona olanak tanıdığını, daha fazla verimlilik ve azaltılmış seviyelendirilmiş enerji maliyeti (LCoE) sağladığını söyledi.

Teslimatların 2021 yazında başlaması ve iki tesisin o yılın sonunda hizmete girmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.