30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


31 Mart Seçimlerinde Kesintisiz Elektrik Sağlanması İçin Tedbirler Alınıyor

ANKARA (Enerji Portalı) – Türkiye’de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimleri ve seçim sürecinde elektrik kesintisi riskine karşı jeneratörler hazır bulundurulacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi öncesinde 81 il valiliği ile kolluk birimlerine “seçim tedbirleri” konulu genelge gönderildi.

Vatandaşların sandığa gidebilmesi, ülke genelinde güven ve huzur ortamı içerisinde seçimlerin gerçekleştirilebilmesi için Yüksek Seçim Kurulu kararları göz önünde bulundurularak hazırlanan genelgeye göre, “Seçim Koordinasyon Komisyonu” oluşturulduğu bildirildi.

Komisyon, İçişleri Bakan Yardımcısı başkanlığında, Bakanlık merkezinde, ülke çapında seçimle ilgili her türlü tedbiri gözden geçirmek, gelişmelerin anlık olarak takibini yapmak ve il valileri ile sürekli iletişim halinde bulunmak üzere görev yapacak.

Elektrik kesintilerinin önüne geçebilmek amacıyla tedbirler alınacak…

Tedbirler kapsamında, seçim sürecinde ve özellikle seçim gününde elektrik kesintilerinin önüne geçebilmek amacıyla, enerji dağıtım merkezleri, doğal gaz ve petrol boru hatları ile diğer hassas tesislere yönelik alınan koruma tedbirleri gözden geçirilecek.

İlgili kurumlarla gerekli koordinasyon sağlanarak, seçimle ilgili tüm alanlarda enerji arzının sürekliliğini sağlamak amacıyla jeneratör ve benzeri güç kaynakları kullanıma hazır halde bulundurulacak.

Avrupa Toptan Elektrik Fiyatlarında Düşüş Eğilimi Görülüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.