30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


3.Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Sergisi Ankara’da Yapılacak

Enerji sektörünün önemli paydaşlarından Jeotermal enerjinin dünyadaki önemli şirketleri 3.Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Sergisi’nde Ankara’da biraraya gelecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın son derece önemli bulduğu ‘Türkiye’nin enerji merkezi olması’ projesi dahilinde Jeotermal Enerjinin Kalbi Türkiye Ankara’da atacak. Enerji sektöründe dünyanın önde gelen şirketleri, jeotermal enerji kongresi kapsamında Türkiye’ye geliyor.

3.Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Sergisi’ne 400’ün üzerinde, dünyaca tanınmış sektörün ünlü CEO’ları katılıyor. Jeotermal yatırımların artırılması, kredi musluklarının açılması ve işbirliği başta olmak üzere büyük projelerin önünü açacak konular kongrede mercek altına alınacak. Dünya Bankası’nın öncülük ettiği dünyanın en prestijli enerji kongrelerinden olan IGC’nin 3’üncüsü 14-15 Mart’ta Ankara’da organize ediliyor. Kongre, son 5 yılda jeotermalde en hızlı büyüyen ülke olan Türkiye’de jeotermal endüstrisine yönelik yatırım fırsatlarına zemin oluşturacak. AK Parti hükümetinin çıkardığı yasayla jeotermalde 25 megavat olan kurulu güç, bugün yerli ve milli desteklerle bin 100 megavata çıktı. Jeotermal enerjide hedefine dünya birinciliğini koyan Türkiye, 2020’ye kadar 4 bin megavat kurulu güce ulaşarak dünya jeotermalden elektrik üretimi sıralamasında ilk 3 ülke arasına girecek. sabah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.